Migający ekran po ekranie ładowania


(Un) #1

Witam. Ni stąd ni zowąd pojawił się dziś pewien problem. Po włączeniu laptopa, pokazuje się ekran ładowania Windows 8. Następnie przygasa na ok. sekundę i pojawia się niebieski ekran z napisem "Zaloguj się i zainstaluj ważne aktualizacje" w rogu. Przy czym prócz tego, ekran miga (na zmianę niebieski z napisem i cały czarny). Nic nie można zrobić. Dodam, że wcześniej nic nie było na nim instalowane. Czy ktoś mógłby pomóc, co zrobić? Jest to notebook Asus X201E.


#2

Rozumiem, że i wejść do Windowsa nie możesz?


(Un) #3

Nie, zatrzymuje się na ekranie logowania, który nawet się nie pokazuje. Do biosu poprzez F2 też nie wchodzi.


#4

Nie tak dawno, też uporać się musiałem z tym problemem. Nigdy nie udało mi się naprawić tego błędu. Jedynie sama reinstalacja systemu pomagała w tej sytuacji. Jeśli mamy kopie Windowsa 8/8.1 z sieci zainstalowaną na komputerze, która w nazwie obrazu ma maj, czerwiec 2014 wpisany, czy coś podobnego, to problem na tych wstawkach zawsze był, który opisałeś. Znajdź czysty obraz "RTM". Lub ewentualnie kupno Windowsa.


(Un) #5

Dziwna sprawa. Już wszystko działa. Unormowało się po kilkukrotnym naciśnięciu naprzemiennie F12 i DEL. Dostęp do BIOSu również wrócił. Magia.