Migający ekran po załadowaniu, przed ekranem logowania w W8

Otóż korzystam z Windows 8 RTM (wcześniej próbowałem Developer Preview).

Sprzęt, na którym zainstalowany jest Windows to Toshiba Satellite A300-1LT.

Problem dokładnie polega na tym, że podczas uruchomienia tj. po całkowitym wyłączeniu i włączeniu laptopa, ekran miga na czarno/szaro i kiedy jest szary to widać kursor (którym można nawet na jechać na pole tekstowe od hasła, ale wpisanie niczym nie skutkuje). Trwa to od minuty do nawet pięciu i jest to nieodłączny element uruchamiania.

Myślałem, że to problem ze sterownikami kiedy korzystałem jeszcze z Developer Preview, więc wróciłem z powrotem do poprzednich wersji systemu. Niestety nawet w najnowszej wersji (wszystkie aktualizacje zainstalowane) ten problem nadal występuje.

Czarny ekran ustępuje wraz z ukazaniem się pola do wpisania hasła i całą resztą. Tak więc spróbowałem autologowania, ale ono niestety nie skutkuje, to znaczy zwyczajnie nie chce zadziałać.

Wszystkie programy dodatkowe są wyłączone z opcji autostartu, poza tym jest tak od samej czystej instalacji. Ta sama kopia u sąsiada działa bez zarzutów.

Aktualizacja sterowników do karty graficznej ci pewnie pomoże sprawdź najnowsze sterowniki na stronie producenta karty. Mnie też ekran migał do czasu gdy zainstalowałem oficjalne sterowniki.

Niestety nie pomogło. Właściwie to nic się nie zmieniło. Pamiętam jak kiedyś jeszcze na Developer Preview po instalacji ATI CCC system w ogóle nie wstawał. W tej wersji, czyli RTM zaryzykowałem - nic się nie stało :wink:

To spróbuj przywrócić wszystkie programy z autostartu bo może przez pomyłkę wyłączyłeś coś co jest potrzebne.

Czy aby na pewno wiesz jak to wygląda? Proszę zobacz:

Poza tym, jest tak od początku.

Jeśli po czystej instalce windows 8 zainstalujesz najnowsze oficjalne sterowniki ze strony producenta napisane specjalnie pod ten system i zostawiając domyślne ustawienia wszędzie na przykład panel sterowania oraz aktualizując win 8 przez windows update a potem zrobisz restart powinno pomóc. Prościej nie konfiguruj niczego włączając lub wyłączając i zostaw domyślne ustawienia.

Dodane 25.10.2012 (Cz) 17:12

Poza tym wyłączyłeś aplikacje do touchpada oraz aplikacje drukarki . Reszta aplikacji nawet nie zanotowała wpływu na uruchomienie systemu.

Spokojnie wiem co wyłączyłem. Sterowniki są oficjalne i najnowsze. Na domyślnych ustawieniach również były próby, zawsze to samo. Zapobiegawczo również dodam, że robiłem czystą reinstalację.