Migający ekran w grach

Witam, ostatnio zostałem zmuszony do reinstalacji systemu i sterowników. Niestety po zainstalowaniu sterowników nvidii okazało się że w bardziej wymagających grach na ekranie przesuwają się pasy i obraz jest nieostry (instalowałem tylko sterowniki do karty bez “dodatków” typu 3d vision czy geforce experience). Przed reinstalacją wszystko działało prawidłowo.
Sprzęt :
Procesor - AMD Phenom II 4x955
Karta graficzna - Nvidia Geforce GTX 560 Ti
Płyta główna - Gigabyte GA-MA78LMT-US2H

Temperatury karty około 28-30 stopni, w stresie do 40.
Sprawdzałem czy karta się nie wysunęła z szyny - jest ok.
Karta jest połączona z monitorem przez przejściówkę - ale jak pisałem przed reinstalacją działała dobrze.
W zakładce dostosuj rozmiar i pozycję pulpitu - odświeżanie na 85 jest ok? Monitor tyle nie może zrobić a po ustawieniu na 60 i kliknięciu zastosuj ustawienia wracają do 85.

obraz z gry

Nie wstawiaj Screenów, bo na nich tych pasków nie będzie. Nagraj filmik i wstaw bgo na forum. Co do tego migania, to może to być matryca bądź jej podświetlenie lub też taśma sygnałowa, albo inwerter. Nie wydaje mi się, żeby migający monitor był spowodowany sterownikami.
Spróbuj podpiąć monitor do złącza cyfrowego w karcie graficznej, tj. DVI, DisplayPort lub HDMI. Jeśli już jest podpięty do jednego z tych złączy, to sprawdź z nowym, porządnej jakości kablem sygnałowym.

Sprawa wyjaśniona, winna listwa.