Migający kursor w lewym górnym rogu. Win XP się nie ładuje

Witam,

posiadam Win XP Home, SP3. System nagle (problem wyskoczył z dnia na dzień) przestał się ładować i widzę tylko migający kursor w lewym górnym rogu ekranu.

Jak odstawię go od zasilania na trochę to czasami (nie zawsze) system załaduje się, po czym po jakiejś chwili (5 minut?) zawiesi się. Wtedy go restartuję i problem z kursorem daje się we znaki.

Próbowałem nawet wsadzić płytkę z systemem i od nowa go wgrać ale nic z tego (po wybraniu napędu - opcje kolejności bootowania) komputer nie chce go czytać ponieważ mam cały czas ten czarny ekran z migającym kursorem.

Dodam, ze jest to laptop.

edit1. system czasami się ładuje. tylko nie znam powodów tego “czasami”. Jak odłącze zasilanie to “czasami” chwyci po ponownym podłączeniu go do zasilacza i odpaleniu go.

Nie wiem czy te informacje wpłyną pomocnie na próbę zdiagnozowania ale …

może to być uszkodzony bios :?

Z nowych rzeczy, które odkryłem to jest to związane z dyskiem twardym lub “okolicami”.

Wyłączyłem opcję “uruchom ponownie w przypadku awarii” i sobie pracowałem normalnie w domu przez cały dzień.

Pojechałem na uczelnię i po pracy ok. 5 minut zawieszenie systemu - uderzyłem dłonią w klawiaturę w miejsce

gdzie znajduję się dysk/cd drom (są blisko siebie) i zaczął pracować normalnie - odwiesił się. Za 5 minut znowu to samo - znowu uderzenie w to miejsce i znowu powrót do normalnego działania.

Po około pół godzinie taki sam zabieg tylko musiałem “popukać częściej”. Dodam, że za tym 3 razem musiałem go zresetować i właśnie nie włączył się z objawem tego migającego kursora.

Przy tych zawieszeniach dioda, która sygnalizuje pracę dysku (która defakto podczas normalnej pracy czasami sobie pomiguje była cały czas zapalona).

W panelu administracyjnym w podglądzie zdarzeń mniej więcej o tej godzinie mam wykryty błąd -

Urządzenie \Device\Ide\IdePort0 nie odpowiedziało w ramach ustalonego limitu czasu.

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

źródło atapi/kod 9

Generalnie nie wiem jak zdiagnozować czy to dysk czy może jakieś łączenie bo nie chciałbym na darmo kupować nowy dysk…Jak to zdiagnozować bo hardware i rozkręcanie laptopów to nie moja mocna strona.

jakiego masz lapka :?:

i czy masz w ogóle lapka czy pc-ta

Laptop - Toshiba L20-183.

Cały czas pracuje na nim - wiesza się - przyciskam miejsce i działa dalej. Ewentualnie dociskanie jest mocniejsze/dluzej trwa ale zawsze się wlącza.

W sumie teraz miejsce charakterystyczne które dociskam znajduję się na środku CD-ROMu.

Nowe źródło błędu:

Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk0\D.

źródło: disk, identyfikator 11.

W międzyczasie dostałem blue-screen. Dane tego ekraniku:

STOP 0x000000F4

(0x00000003,0x847AD2F0,0x847AD464,0x805FA7A8).

edit. zgooglowałem komunikat blue-screenu i dostałem w zwrocie coś takiego:

http://support.microsoft.com/default.as … l%3B330100

z tym, że jak sprawdzić jak dysk jest podpięty? Tym bardziej, że ja nic nie wymieniałem w nim oprócz RAM’u.

Dysk nie ruszany nigdy.

a więc czy odważysz sie go rozebrać ??

tak, przecież muszę na czymś pracować ; p

z tym, że w sumie nie wiem co zrobić jak go otworzę.

W pierwszej kolejności spojrzę na miejsce, które dociskam - jednak tylko spojrzę - bo nie wiem jak to zdiagnozować i zobaczyć co może być nie tak. Jakieś sugestie?

za pare godzin lub 1 dzień zrobi ci instrukcję :smiley:

mam nadzieję że wytrzymasz :stuck_out_tongue:

Tak właśnie szukam jakiegoś manuala do mojego modelu lapka bo b. dużo śrubek jest :stuck_out_tongue:

No i generalnie nigdzie w internecie nie ma. Dla takiego laika jak ja byłby bardzooo przydatny.

Generalnie jak mi pada to, zauważyłem, że w biosie nie wykrywa mi wtedy dysku.

Wyjąłem go i włożyłem z powrotem i było okey. Także moje propozycje to - albo dysk albo kontrolery na płycie głównej do tego dysku i na nie właśnie stawiam bo “dociskam” pewnie w tym miejscu.

No ale bez otwarcia go bez tego manula bedzie lada wyzwaniem ale cóż…w końcu trzeba się nauczyć.

Zobaczy się jakie straty będą.