Migający na czarno ekran w grach na silniku Source

Witam

 

Na wstępie chciałbym powiedzieć że nie wiem gdzie by ten temat założył, gdyż część “hardware, sterowniki” była raczej dla problemów z komputerem, a nie kilkoma grami (mimo że to błędy grafiki)

 

Posidam laptopa RC530 a w nim GPU nVidia GeForce GT540M,

 

Niedawno po jakiejś instalacji sterowników (w sumie nie jestem pewien czy była jakakolwiek aktualizacja sterowników karty GPU) gry na silniku Source (Left 4 Dead 2, CS:GO, Portal 2) zaczęły dziwnie “migać”

 

Chodzi tu o to że kiedy gra chodzi w FullScreen prawa górna część ekranu i cały dół migają raz na klatkę gry, a raz na czerń. Pojawia się to tylko w grach z Sourcem, więc uważam że może sterowniki się kłócą z tymi grami. Próbowałem najpierw włączyć vSync - nie. Wyłączyć - też nie działa. Potem zrobiłem to samo ale w panelu nVidii - też nic.

 

Myślałem że może jakiegoś update’u nie mam więc widząc napis “aktualizacja NVIDIA GEFORCE DISPLAY DRIVER” pobrałem. I co? *brzydka nazwa kupy*

Jeżeli chcę pograć sobie bez uporczywego “migania” muszę uruchamiać grę w trybie okienkowym bez ramek. Niestety, w takim wypadku gra cierpi na lekkie lagi, i mimo że po zmianie w GeForce experience na zoptymalizowanie gry na najniższą grafikę L4D2 chodziły na około 70fps, wolałbym móc spokojnie odpalić pełny ekran i nie musieć się “babrać”.

 

Jakieś rozwiązanie? Sterownik, sprzęt, czy może gra? Dodam że nie pomaga sprawdzenie spójności plików gry.

 

Dołączam filmik jak to wygląda w Left 4 Dead 2 (w CSGO i Portalu jest identycznie)

https://www.mediafire.com/?yaegg5ura8wmeyi