Migający obraz w kilku filmach

Witam. Próbowałem odtwarzać kilka filmów. W niektórych mam ciągle ten sam problem. Zawsze to samo - obraz mruga jakby co któraś klatka była czarna. Na laptopie pod SubEditem i z kodekami FFDShow jest wszystko ok. Na tym komputerze używałem AllPlayer + KLite Codec Pack + Real Alternative + Quick Time Alternative. Film w formacie .avi. Usunąłem wszystkie kodeki i tym razem zainstalowałem FFDShow i nadal to samo. Odinstalowałem FFDShow i zainstalowałem SUBEdit Player z dołączonymi kodekami. Wciąż to samo. Za każdym razem uruchamiałem ponownie komputer. Nie wiecie co to może być?

A jaką posiadasz kartę graficzną i jaką wersję sterownika zainstalowaną do niej ?

ATI Radeon Sapphire HD 2600 Series 512mb DDR3 AGP 8X

Kto ma tą kartę ten wie że są problemy z sterownikami do niej bo większość odrzuca. Ciężko znaleźć najnowsze. W konsoli sterowania kartą graficzną wyświetla się że niby sterowniki są z 1 grudnia 2008. Jakby ktoś wiedział przy okazji najnowsze sterowniki które tu zadziałają to byłbym wdzięczny ponieważ znany jest problem odrzucania sterownika w przypadku tych kart graficznych.

Wątpię żeby chodziło o to bo ten laptop jest wprost archaiczny. A na tym na którym są problemy działa np NFS Undercover i Crysis.