Miganie czarnego ekranu po OC

Witam.

No więc pokręciłeś sprzęt jaki mam w opisie do 2242MHz ale jest problem. Co ok. 5 min ekran jakby się gasił (widać tylko czerń) i za 1-2 sekundy wszystko wraca do normy. Trochę to denerwujące. Test stabilności w najnowszym Evereście (stress CPU, FPU, cache, memory) przeszedł bez większych problemów. temp. proca, która w spoczynku utrzymuje się w okolicach 44-45*C zaczęła rosnąć i zatrzymała się na 63*C, dalej nie szło więc chyba w porządku. To mój pierwszy większy OC więc jak coś źle robię proszę pisać.

Pozdro i z góry dzięki za odp.

63*C to dużo a nawet za dużo. Przydałbe sie pentagram hp-100, pamiętałeś o szynie Hyper Transport?

kręciłem tylko w Abit SoftMenu nie ruszałem HT

Złączono Posta : 07.08.2007 (Wto) 0:28

ale obydwa rdzenie były obciążone w 100%

63*C to zdecydowanie za dużo jak na athlona x2 jakie masz chłodzenie?? jakie napięcie na rdzeniu?

mało a za wysoka temperatura…

kręci sie w biosie :roll: . Na egiełdzie jest poradnik-koniecznie przeczytaj.

A podczas grania myślisz że nie będą

1.28V, standardowe, napięć nie ruszałem

możliwe że to kwestia wentylacji w obudowie? nie mam dodatkowych wentyli tylko w zasilaczu, na procu i na grafie, płyta chłodzona radiatorami Abita.

Złączono Posta : 07.08.2007 (Wto) 0:33

poprawka proc doszedł do 61*C i się zatrzymał.

Odkręć programem, przeczytaj poradnik, podkręć w biosie i powiedz czy pomogło

no jakbym nie wiedział. Abit SoftMenu to takie coś co w biosa jest wbudowane i niby poprawia komfort kręcenia, tzn. jest to jakby dodatkowa kategoria biosa z napięciami, taktowaniem itd.

jakoś nigdy mi się nie zdarzyło aby obydwa miały 100% na jakiejkolwiek grze

dziwne to bardzo, cofnij do standardu i zmień chłodzenie

za wysoka i to zdecydowanie nawet na chłodzenie box, co do wentylacji obudowy to by się przydał jeden wiatrak z przodu (wdmuchujący powietrze) i jeden z tyłu wyciągający je…

Narazie może nie ale jak aplikacje wielowątkowe staną sie popularniejsze to będzie na maxa oba rdzenie wykorzystywać

piszę jeszcze raz, że Abit SoftMenu to jest BIOS.

Złączono Posta : 07.08.2007 (Wto) 0:40

box

Złączono Posta : 07.08.2007 (Wto) 0:42

a z tym miganiem czarnego ekranu to przypadkiem nie jest coś z częstotliwością PCI-E?

wiem, sorka ale jestem lekko nieprzytomny :lol: te temperatury są naprawdę dziwne, pasta i cooler dobrze założony? dotknij go palcem i sprawdź czy rzeczywiście jest gorący (powyżej 55*C powinien parzyć) czy bios i everest pokazują takie same temperatury?

nie wiem czy bios pokaze 61*C bo w BIOSie nie wrzucę testu na stress :slight_smile: co do temp. w spoczynku podobnie (wahania 1-2*C, ogólnie trzyma średnio 45*C). myślisz że opłaca się zmienić tą preaplikowaną pastę na Arctic Silver 5?

warto też coolerzmienić na pentagrama hp-100

wracając do tych migających czarnych screenów - może nie nadąża GPU albo pamięci czy coś? oto zrzut z nTune.

a554a09816cc968bmed.gif

Ej właśnie do core 2 duo dają jakiś kwadrat naklejony na chlodzenie. Czy to wywalić odrazu czy co?

Tą są boxowe smarki :lol: (tzn. pasta termoprzewodząca). Jak chcesz to daj AS 5 :lol: bo te boxowe smarki do dobrych nie należa

właśnie o to się chciałem zapytać bo mam Arctic Silver 5 na półce i nie wiem czy opłaca się zmienić :stuck_out_tongue: uprzedziłeś pytanie :slight_smile:

zmieniłem HT na 4x i jak na razie nie ma czarnych screenów.

Złączono Posta : 07.08.2007 (Wto) 16:48

no widać wina była po stronie HT. zmieniłem na 4x i udało mi się wtedy nawet dojść do 2,5GHz bez podnoszenia vcore :slight_smile:

wynik: http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=226079

jest stabilnie i tak już chyba zostanie :]

Miver jak temperatura? próbuj dalej te 2,7GHz powinieneś osiągnąć…

Dalej przekroczone 1000 MHz HTT 1000 nie wolno przekraczać.

Zmniejsz na 3x.