Miganie ekranu oraz zawieszanie się aplikacji podczas grania

Witam,

komputer posiadam od około pół roku od nowości, dokupiłem zasilacz Chieftec 500W i kartę graficzną geforce 9800gtx/gtx+.

Od tamtego czasu z komputerem nie było problemów. Ale od około 2 tygodni mam problem, mianowicie podczas grania w gry typu World of Tanks, Gta IV, Skyrim,

na ekranie co jakiś czas pojawiają się niewielkie kropki z pikseli, które losowo migają po ekranie, dzieje się tak przez 2-3 sekundy i znikają, lecz to wraca co jakiś czas. W grze World of Tanks jest gorzej, co jakiś czas ekran zaczyna migać w krótkich odstępach czasu, widać grę a raz widać biały ekran, dzieje się to szybko, często towarzyszą temu zacinki tzw lagi, nie z łącza internetowego tylko z komputera. Często bywa tak, że podczas tych zacinek gra się “zawiesza”, cały ekran który wyświetlał grę jest teraz biały i gra ma status (brak odpowiedzi), muszę ją restartować i za jakiś czas znowu ma miejsce to samo. We wtorek, podczas gry komputer się zawiesił, a chwilę później pojawił się niebieski ekran i na samym dole cytuję z pamięci: “zrzucanie pamięci fizycznej” i odliczanie temu towarzyszące. Zresetowałem komputer i od tamtego czasu komputer okropnie lagował, nie tylko podczas gry, ale przy otwieraniu jakiejkolwiek aplikacji, mojego komputera, itp., po prostu działał jak mój stary komputer który miał już niemalże 10 lat… Zrobiłem format całego dysku systemowego i wszystko na nowo zainstalowałem, dzisiaj chwilę zagrałem w WoT i niestety dzieje się to samo. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu! Dodam, że miganie występuje tylko podczas grania, po formacie wszelkie lagi przy otwieraniu np. Mój komputer zniknęły. Korzystam z Microsoft security essential, na bieżąco skanuję komputer i usuwam syfy z niego, myślę, że to nie jest wina trojanów i innych.

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc, czekam na odpowiedzi!

konfiguracja komputera:

Windows Vista™ Home Basic (6.0, Build 6002) Service Pack 2

BIOS Date: 01/26/11 20:08:37 Ver: 08.00.14

AMD Athlon II X2 250 Processor (2 CPUs), ~3.0GHz

3070MB RAM (mam kostkę 4GB ale w dxdiag wyświetla tyle, w mój komputer/właściwości jest 4GB)

DirectX 10

NVIDIA GeForce 9800 GTX/9800 GTX+

8.17.0012.8562 (English) sterowniki do karty graficznej, ściągnięte ze strony Nvidia

Płyta główna ASUS lecz nie wiem jaki model, za pomocą programu AIDA32 dowiedziałem się tylko tego: Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej 64-0702-000001-00101111-012611-MCP68SE$A1704000

Nazwa płyty głównej Nieznane

Właściwości magistrali FSB

Typ magistrali AMD Hammer

Rzeczywista częstotliwość taktowania 750 MHz

Efektywna częstotliwość taktowania 750 MHz

Jeżeli coś będę musiał dodać co do konfiguracji a co pomoże rozwiązać problem, proszę napisać w moim temacie. Pozdrawiam

gf 9800 GTX <3 (moja ulubiona grafika)

sprawdź temperatury, w dobreprogramy jest GPU-Z (portable - nie wymaga instalacji)

Sprawdziłem temperaturę i program wykazał, że jest to 63 *C. Czy taka powinna być? Otwarłem puszkę i karta ma jeden wentylator który pracuje.

PS. MSE wykrył mi takie coś Hacktool:/Win32:/Keyloger i nie może tego usunąć, czy to może być powód?

temperatura jest w normie.

Hacktool:/Win32:/Keyloger - to raczej nie jest powód bo robiłeś przecież format całego dysku (czyli na pewno to nie jest wina systemu).

Spróbowałbym oddać kartę grafiki do gwarancji (wszystko mi na nią wskazuje i mogła się uszkodzić ale nie z Twojej winy, po prostu wadliwa sztuka )

No i pewnie masz rację z tą kartą, bo ona została już kupiona jako używana od kolesia który handlował nimi na allegro. Możliwe, że to były karty pogwarancyjne już uszkodzone. Tylko dziwi mnie dlaczego pracowała przez pół roku ok, a nagle teraz wysiadła… ?

M.Pampkin , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038