Mignięcie i zawieszenie

Witam mam taki problem: Gdy uruchamiam komputer to ekran mi co jakiś czas mignie, a od czasu pierwszego mignięcia na komputerze nie da się nic zrobić.Kiedy wyłączam komputer i włączam jeszcze raz mam to samo, pomaga jedynie reset. Co może być przyczyną problemu? Proszę o pomoc.

(Mam nowy dysk od wczoraj) Mam też wrażenie, że komputer troche wolniej chodzi, internet także, sterowniki są poprawne.

Nie rozumiem opisu problemu.

Mówisz o sytuacji gdy system zostanie już załadowany czy jeszcze przed załadowaniem systemu?

Powiedz czy wszystko jest w porządku z poziomu środowiska Live.

  • pobierz Hirens.BootCD

  • rozpakuj plik Hirens.BootCD (prawy przycisk myszy na plik - Wyodrębnij…)

  • po rozpakowaniu otrzymasz plik Hiren’s.BootCD.15.2.iso, nagraj go na płytę jako obraz, nie rozpakowuj tego pliku

Aby nagrać obraz ISO na płytę możesz użyć Active ISO Burner, nagrywaj najmniejszą możliwą prędkością

  • uruchom komputer z płyty którą nagrasz

  • w głównym menu przy pomocy strzałek w górę i w dół na klawiaturze wybierz Mini Windows Xp i naciśnij Enter

hiren1.gif

  • poczekaj

hiren2.gif

  • po uruchomieniu pojawi się Mini Windows XP

Eee a może coś mniej skomplikowanego? Problem pojawia się kiedy pojawia się pulpit.

Sprawdź jakiej marki masz zasilacz, następnie sprawdź, czy nie występuje na czarnej liście, np. tej: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html. Jeżeli figuruje na liście, obowiązkowo do wymiany, i to najlepiej w trybie natychmiastowym na jakiś markowy, które masz w tym samym temacie na dole pierwszego postu. Jeżeli zasilacza nie ma na liście, sprawdź mu napięcia 12V,5V,3.3V. Jeżeli napięcia na którejś z tych 3 linii nie zmieszczą się w zakresie +/- 5%, zasilacz również do wymiany, bo to raczej jego wina.

Nie jest na czarnej liscie, a gdyby jednak, to nie wymiana czymś grozi?

Owszem, przy odrobinie szczęścia spali Ci płytę główną, ewentualnie coś jeszcze, a jak będziesz miał pecha, cały komputer. Dlatego proponuję pomierzy napięcia i się upewnić, czy są dobre.

Zauważyłem, że dzieje się tak tylko po podłączeniu do internetu i kiedy coś w nim zrobie np: otworze strone w przeglądarce czy na skype coś klikne.Ponad to w sklepie w którym go naprawiali jakiś tydzień temu, wszystko chodziło dobrze, więc mam przeczucie, że to coś z internetem.

Jak myślicie?