Migoczący ekran na Ubuntu z AMD

Witam forumowiczów. Kolejny raz muszę was prosić o pomoc. Tym razem na nowo złożonym komputerze o podzespołach AMD zainstalowałem linuxa Ubuntu 20.04. Generalnie rozdzielczość czy to pulpit-u, przeglądarki czy filmików na YT „żyleta”. Jest ostro, płynnie i ogólnie ślicznie. Nie stety zachwyt psuje migotanie jakby ekranu. Czemu jakby?? Bo na filmiku z YT takie rzeczy się nie dzieją. Tylko i wyłącznie gdy jestem na stronie internetowej, pulpicie czy innym miejscu. Dodam, że przeskoki nie są trwałe, jest kilka sekund spokoju i sekunda przeskoków. Ciężko mi nawet opisać jak wygląda przeskok. Jakby kilka pikseli w lewo i w prawo. Dodam, że instalowałem sterowniki nawet z strony AMD i problem nadal występuje. Jeżeli chodzi o sprzęt procesor: AMD Ryzen 5 1600 AF + grafika: Asus Radeon R7 240 2GB. Z góry dziękuję za pomoc.

Sterownik ekranu czy chipsetu bo to raczej wina sterownika chipsetu. Czy BIOS jest aktualny?

BIOS nie aktualizowałem, mogę spróbować. Bardzo możliwe, że sterownik chipsetu mógł nawalić. Dobrze może trzeba będzie zaktualizować bios, jeżeli to nie da rady co dalej z sterownikiem chipsetu??
Dodam, że użyłem komendy : $ xrandr -r 60
Wszystko spoko do momentu resetu :confused:

Spróbuj czy dodanie tego do ~/.xinitrc nie pomoże. Problem w tym, że te polecenie ustawia odświeżanie ekranu chyba na 60Hz. Sprawdź bez dopisania tego polecenia, ile wyniesie (w jakiś konfiguratorze pulpitu).

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.