Migotający i błędny sygnał obrazu przez HDMI na telewizorze

Witam!

Od dłuższego czasu zmagam się z problemem podpięcia komputera (GTX 460) do telewizora poprzez HDMI. Z reguły wszystko jest ok, lecz ostatnio wyskakuje komunikat na telewizorze “odebrano niekompatybilny sygnał” i obraz w ogóle nie jest wyświetlany. Nie mam pojęcia z jakiego powodu się to dzieje. Wcześniej sygnał czasem się przerywał, migotał lub wyświetlało się wiele mrugających białych plam. Podejrzewałem kabel, kupiłem nowy -> bez zmian.

Co może być powodem ? Przejściówka HDMI-> mini HDMI ? Zepsute wyjście HDMI mini na karcie ?

Dodam, że nie jest to wina HDMI w telewizorze, po podpięciu np lapka wszystko jest ok.

Lapka podpinasz bez przejściówki ?

Tak

W takim razie kabel jest dobry. Zostają dwa warianty: 1. Przejściówka ma luzy lub jest całkiem do niczego. 2. Port w karcie graficznej. Ja bym stawiał na przejściówkę. Jeżeli masz możliwość pożyczenia kabla HDMI --> miniHDMI, to załatwi Ci obydwie sprawy.

Telewizor to SHARP?

Tak, SHARP. A co to za różnica ?

Akurat Sharpy mają skopane HDMI. Sprawa ciągnie się od ponad 2 lat. I nadal się ich telewizory sprzedają.

No tak ale po podłączeniu latopa działa normalnie. Także coś chyba jest nie tak jednak z przejściówką albo portem w karcie graficznej. Wcześniej działało normalnie…