Migotanie monitora

Jak wyżej. Monitor migocze, zwłaszcza w grach. Wcześniej tego jakoś nie było. Wyczytałam w pomocy, że trzeba zmienić częstotliwość odświeżania ekranu, tak zresztą też podpowiada Aida, a Everest niczego nie sugeruje.

Teraz mam 60 Hz, i nie widzę, żeby to jakoś można było zmienić. Jak gdyby nie było takiej możliwości, wszystkie pola są szare. Rozdzielczość jest maksymalna. Aha, mam kartę graficzną ATI Radeon HD 2300.

Jak można zlikwidować to migotanie?

A propos, czasami (ale bardzo rzadko) się zdarza, że robi się czarny ekran, i wtedy pomaga tylko reset. Czy to jest jakoś związane z karta graficzną?

Z góry dziękuję za pomoc.

Aktualne sterowniki od grafiki zainstalowane? Jeśli nie, to poszukaj ich tu: http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

Zobacz w specyfikacji monitora, jakie ma częstotliwości odświeżania przy danej rozdzielczości. Z reguły jest tak, że im większa rozdzielczość, tym mniejsza częstotliwość. U mnie przy 1024x768 mam 85Hz max, 1280x1024 już tylko 60Hz max.

Zmniejszyłam rozdzielczość, ale i tak pisze 60 Hz maksymalnie.

Co dotyczy sterowników, to czy są aktualne…? Laptop kupiłam w grudniu 2007.

W każdym razie,na tej stronie nie ma sterowników do mojej karty. Do innych tak. Może pasowałyby jakieś inne?