Migotanie na ekranie przy próbie uruchomienia mikrofonu

To oznacza, że raczej jest to uszkodzenie sprzętu.
Dla pewności jeszcze bym zresetował ustawienia BIOSu na fabryczne. Albo zewnętrzna karta, albo płyta do naprawy.

Z tego co sprawdzałem nie ma nowszej aktualizacji Bios niż ta którą mam na płycie. Także podmiana płyty będzie najrozsądniejszym posunięciem.

Chciałem podziękować za wyrozumiałość,chęć pomocy i zainteresowanie tematem. :wink:

Taniej wyjdzie spróbować wymienić układ audio, koszt takiej operacji powinien się zamknąć w max 300zł, razem ze scalakiem, a przy dostarczeniu płyty i układu, to możliwe, że za 100-150zł jakiś lokalny serwis przelutuje, zwłaszcza, że to ma nóżki wokół, więc wystarczy trochę ciepłego powietrza, topnika i 15 minut pracy.

Mały układ bga, masz rację jest to jak najbardziej do ogarnięcia


:wink:

Kawałek foli aluminiowej wokół, HOTAIR 360 stopni i ze 2-3 minuty grzania. Możliwe, że wystarczy po prostu zdjąć pęsetą i postawić nowy. Przy odrobinie wprawy, drobnostka. Tylko trzeba uważać, żeby od spodu bąbel cyny się nie zrobił. Zebrać nadmiar i kontrolować pod lupą, czy zwarcie się gdzieś nie zrobiło. Jak tak, to zebrać kawałkiem miedzi.

Ja jestem leniwy, i jak takie coś wymieniam, to zawsze kładę sobie płyty na podgrzewaczu ustawionym na jakieś 160 stopni. O wiele przyjemniej się wtedy lutuje i nie stygnie przy zamianie układów. :wink: Wystarczy kilka sekund dmuchnąć i jest git.

1 polubienie