Migracja do Firefox'a 6

Byłem jednym z pierwszych,który migrował do firefox’a 3,każda kolejna aktualizacja budzi mój sceptycyzm.Otóż przez pięć lat korzystam z wymienionego przede wszystkim,a może zwłaszcza dla dodatków,rozszerzeń,motywów i wtyczek do których już bardzo się przyzwyczaiłem.Każda aktualizacja wiąże się z potencjalną koniecznością rezygnacji z większości z nich.W firefox’ie 6 już na “dzień dobry” nie podoba mi się umiejscowienie otwartych kart nad paskiem narzędziowym,co do innych nie wiem,stąd moja prośba do Was-użytkowników,którzy już jakiś czas korzystają z “szóstki” o wskazówki dotyczące samej instalacji tzn. czy np. konieczne jest odinstalowanie “trójki” no i jak jest w rzeczywistości z samymi dodatkami czy znowu trzeba będzie czekać w nieskończoność na aktualizacje i kompletowanie ich na nowo? :slight_smile:

Klikasz na pasek narzędzi prawym myszy i odznaczasz “Karty na górze” i masz po staremu.

Też nie mogłem się przez patrę dni przestawić, ale teraz uważam, że opcja na górze jest lepsza. Łatwiej jest operować na kartach, bo nie musisz w nie “celować”. Dojeżdzasz do krawędzi ekranu na górze i w ten sposób łatwiej między nimi przechodzisz. Poza tym w ten sposób karty nie odciągają uwagi o zawartości czytanej strony.

Jeśli chcesz zainstalować szóstkę to standardowo przy instalacji pojawi się opcja “zaktualizuj”. W ten sposób zainstalujesz 6 na 3.6.

Jeśli nie chcesz mieć 2 profili, ale 2 przeglądarki na początek, bo czekasz np. na aktualizację dodatków (na niektóre możesz się nie doczekać i trzeba szukać alternatywy, gdyż nie są już rozwijane) to przy instalacji wybierz inną ścieżkę dla folderu Firefoksa. Czyli nie Mozilla Firefox, tylko np. Mozilla Firefox6.

Wtedy będziesz miał 2 wersje na jednym profilu.

Ja ogólnie stwierdziłem, że ważniejsza jest dla mnie aktualna wersja przeglądarki, niż dodatki. Jeśli strasznie czegoś potrzebuję, znajdę alternatywę, jeśli nie, trudno

wystarczy addon compatibility reporter i niemal wszystko działa

Podkusiło mnie i zainstalowałem “szóstkę” na 3.6 i teraz pojawił się problem,po wyświetleniu takiego komunikatu uruchamia się FF po czym pojawia się informacja,że jestem w trybie offline i nie mogę nijak połączyć się z jakąkolwiek stroną.Może ktoś z Was wie jak temu zaradzić?

Dziękuję za dotychczasowe wskazówki-pozdrawiam :slight_smile:

Na screenie masz częściową odpowiedź:)

“Capturemoviefox could not be initialized” > Dodatek Capturemoviefox nie moż zostać zainicjowany :wink: Czyli to dodatek sprawia problem.

Wyłącz dodatek Capturemoviefox.

http://support.mozilla.com/pl/questions/839384

Jeśli masz problem z uruchomieniem Firefoksa, najpierw uruchom go w trybie awaryjnym w menu start, w folderze Mozilla Firefox i wyłącz dodatek lub go odinstaluj

Przede wszystkim po aktualizacji do “szóstki” w menu startowym nie ma opcji →uruchom w trybie awaryjnym,poza tym odinstalowanie rzeczonego dodatku,jak i wyłączenie “tych” niekompatybilnych nic nie daje.Pomimo,że wprawdzie nie pojawia się komunikat:“Capturemoviefox could not be initialized” to i tak FF wyświetla pustą kartę informując,że jest w trybie >offline<. :frowning:

http://grzglo.jogger.pl/2011/04/23/wspo … 3-6-i-4-0/