Migracja macierzy z kontrolerem na inne gniazdo PCI

Hej,

w serwerze mam kilka kontrolerów Raid. Ale gdy wypnę jeden (chciałbym zwiększyć odległość miedzy istniejącymi aby poprawić chłodzienie) i włoże w PCI obok to serwer już nie widzi macierzy, choć wykrywa kartę i podpiete do niej dyski.

Jak zmigrować macierz z kontrolerem na inne gniadzo PCI?

A nie prościej poprawić chłodzenie (dołożyć wentylator, konserwację zrobić) lub zaproś tego co konfigurował ten serwer.

Ja zarządam serwerami które sam zainstalowałem, omawiany przypadek powstał dawno, a od tego czasu duzo sie zmienilo. Dysków przybyło, obciążenie, i plany które już nie przewidują dodatkowych urządzeń więc porty PCI zostaną wolne.

Dodatkowy wentylator? Wszytkie 8 slotów są zajęte.

A przesunięcie kontrolera o jeden port zmnieszja temperaturę, i o 20% zmniejsza obroty wentylatorów.

No to w czym problem, jak robiłeś to powinieneś wiedzieć co zrobić, albo zaproś kogoś kto tym się zajmuje.

@JNJN proszę wstrzymaj się z dalszym udzielaniem w tym temacie.

Nikt Ci na odległość nie skonfiguruje macierzy. Trzeba być bezpośrednio przy sprzęcie i znać się na tym i wiedzieć co się robi, więc sugeruję zaprosić technika lub tego który to faktycznie robił. Powodzenia.

OMG. Ręce opadają

Pytanie jest. Co zrobić aby serwer zobaczył poprawnie macierz na innym PCI i z tej macierzy wystartował system, skoro ILO widzi macierz z dyskami.

Nie widzę żadnej opcji w SmartArray, w biosie też nic nie znalazłem.

Nie jestem piekarzem który otworzył serwer. Ale w tym miejscu mam chwilowe zaćmienie i chciałem poradę. A porada znajdź mechanika aby wymienić żarówkę jest nie na miejscu.

Dlatego proszę jeszcze raz, nie masz nic do powiedzienia w temacie, to nie nabijaj tutaj postów.

Dodane 25.09.2013 (Śr) 11:36

Problem rozwiązany.

Aktuazliacja firmware Smart Array P420 ujawniła w boiosowym Array Configuration Utility funkcję definiowania priorytetów kontroler/slot.

Dwa “kliknięcia” i system startuje :slight_smile:

Ot taki problem nie problem.