Migracja na nowy system z Firefoxem


(Adamw93) #1

Czy zdarza Ci się przeinstalować system lub przesiąść się na nowy? Czy irytuje Cię to, że tracisz wszystkie ustawienia oraz dodatki? Jest na to sposób!

Wystarczy że skopiujesz zawartość ustawień Firefoxa do nowego systemu.

W systemie M$ XP folder z ustawieniami FF to

X:\Documents and Settings\%USER%\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox

W systemie M$ NT6.0 (Vista/Server 2008) folder z ustawieniami FF to

X:\Users\%USER%\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox

Przed przeinstalowaniem lub formatem kopiujemy sobie ten folder na pendrive lub inny nośnik danych, po instalacji nowego systemu instalujemy Firefoxa, następnie wklejamy ten folder w odpowiednią lokalizację :wink: .

Pozdrawiam


(grand) #2

Można użyć również prostego programiku o nazwie MozBackup :arrow: strona domowa

Obsługa programu jest banalnie prosta, prowadzi nas "za rączkę" od początku do końca operacji. Ogranicza się do odpalenia programu, wybrania opcji czy chcemy utworzyć kopię profilu czy też ją przywrócić, wyboru aplikacji i profilu, wskazania miejsca gdzie ma być ona zapisana i potwierdzenia jakie składniki mają zostać przywrócone/zarchiwizowane. Kopię profilu można zabezpieczyć hasłem.

P.S. Programik umożliwia tworzenie kopii zapasowych profilu i ich przywracania zarówno dla Firefoxa jak i innych aplikacji powiązanych z teamem Mozilli: Thunderbird, SeaMonkey, Netscape. Aktualnie aplikacja obsługuje jedynie systemy MS, ale ma się to zmienić w przyszłości :mrgreen: