Migracja systemu na drugi dysk

Cześć

mam problem tego typu że w żaden sposób nie chce windows wstać po sklonowaniu partycji na nowy dysk. Próbowałem kilkoma programami i nic. Mam na myśli oczywiście to, że po sklonowaniu budowałem od nowa BCD w konsoli poprzez bootrec /fixmbr, fixboot, scanos, rebuildbcd. System zawsze dochodzi do momentu logowania i tutaj stoi. Te kulki ciągle chodzą w kółeczko. Jak już coś pójdzie dalej to mam “Przygotowywanie pulpitu” później czarny ekran. W trybie awaryjnym to samo. Nawet jak uda mi się odpalić menadżer zadań i explorer to pokazuje się tylko pasek na dole nawet bez zegarka czy przypiętych ikon. Działa Windows +R ale cokolwiek napiszę to “ten interfejs nie jest obsługiwany”. Spróbowałem więc innego sposobu. Zrobić backup obrazu systemu mechanizmem windowsowym, zainstalować na nowym dysk windę od nowa a następnie przywrócić. A takiego wała, windows w żaden sposób nie widzi tego backupu.

Może ktoś pomóc?

Dodane 07.06.2013 (Pt) 7:52

To jest k… żart -.- nawet windows który stworzył ten obraz go nie widzi… -.-

Hej,

:arrow: Rozumiem, że dysk wkładasz do tego samego sprzętu?

:arrow: Próbowałeś narzędziami uruchamianymi z płyt bootowalnych - na przykład z oprogramowaniem producenta dysku twardego?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ten sam sprzęt. Mam laptopa w którym wymieniam dysk. Chcę przerzucić windowsa. Nie mam płyt od producenta bo według strony OCZ do mojego dysku nie ma licencji na Acronis True Image HD. Próbowałem clonezilla oraz ease us todo backup.

Dodatkowo zrobiłem obraz całego dysku systemowego narzędziem w Windows i sam windows nie widzi że ma jakieś obrazy zrobione co jest kpiną jak dla mnie. Obraz zrobiony przed paroma minutami i go nie ma dostepnego na liście.

Hej,

Szczerze mówiąc bardzo dziwne - sam przy pomocy Acronisa robiłem podobną operację na dwóch laptopach i działało bez problemu - tyle tylko, że dotyczyło to systemów Windows XP i Windows 7. W tej materii najnowszy system może robić jakieś wałki… :expressionless:

Klonujesz cały dysk - wszystkie partycje czy tylko systemową?

W tym samym systemie czy w nowym nie widać kopii zapasowej?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Opiszę dokładnie:

  1. Mam dysk OCZ Vertex 4. Do niego nie było dołączonego Acronisa.

  2. Mam dysk swój HDD z systemem. Są tam 3 partycje: podstawowa 350 MB, podstawowa 96 GB, trzecia jest to partycja rozszerzona a w niej 3 dyski logiczne czyli skrótowo można powiedzieć że mam 5 partycji.

  3. Sklonowałem partycję 350 MB na dysk SSD, sklonowałem partycję 96 GB na dysk SSD.

  4. Restart. Komputer mówi że nie ma można załadować plików.

  5. Boot z pena z Windowsem 8, napraw, wiersz poleceń, polecenia bootrec z fixami i bcdedit

  6. Windows się uruchamia i za chwile pokazuje że jest problem, próba automatycznej naprawy, naprawia, restart.

  7. System windows dochodzi do ekranu logowania i nie możne się zalogować.

  8. Koniec.

Co do backupu całego obrazu.

  1. Wszedłem w windowsie 8 w panel sterowania, Historia plików i odzyskiwanie Windows 7 (taka jest nazwa mimo że mam windows 8). Mam tam opcję stworzenia backupu całej partycji. Klikam zrób obraz. Wybieram na jaki dysk zrobić ten backup. Zrobiło.

  2. System windows nie widzi tego stworzonego przed chwilą obrazu. Po kliknięciu na odtwarzanie dysku z obrazu pokazuje mi puste okno.

Hej,

A próbowałeś sprawdzać na stronie supportu, czy nie można stamtąd pobrać Acronisa?

:arrow: Czy program nie pokazuje też możliwości zklonowania MBR’a?

:arrow: Działałeś z programami uruchamianymi z płyty Boot CD czy w środowisku Windows?

To już zostawię bez komentarza… :o A swoją drogą - tworzyłeś obraz na innej partycji tego samego dysku, czy na osobnym twardzielu?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sprawdzałem i mają tylko dla Vectora i Vertexa 450.

Program ma opcję kopiowania MBR ale chyba nie bardzo mu to wychodzi skoro nie bootuje od razu. Chyba że w BCD jest zapisany jakiś identyfikator partycji.

Działałem z programami z boot i z windowsa. Clonezilla w linuksie, EaseUS TODO Backup z pod windowsa.

Obraz na tym samym twardzielu na innej partycji bo niestety nie mam żadnego innego dysku.

Sprawdź AOMEI Partition Assistant (dokładnie opcja Migrate OS to SSD Wizard)

Za pomocą tego programu (zrobiłem boot’owalną płytkę Make Bootable CD Wizard, potrzebny jest Windows AIK) przeniosłem 7 z HDD na SSD w laptopie (8 według opisu też jest wspierana).

Ja korzystałem z wersji Pro (znalazłem kiedyś w promocji za darmo), ale wersja Free z tego co wiem też udostępnia te funkcje.

Hej,

Generalnie bardzo dziwna polityka - część modeli wspieramy, a część nie… Nie wiem skąd taki pomysł.

Faktycznie, widać wyraźnie, że coś jest nie halo. Acronis ma taką możliwość i z doświadczenia wiem, że to działa poprawnie - niektóre programy widocznie mają nadal problem z Windowsem 7 i 8.

A jak fizycznie tworzyłeś back-up? Podłączałeś drugi dysk przez USB, czy może masz w laptopie dwie zatoczki na dysk twardy?

Zgadza się. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus