Migracja virtuemarta problem z bazą

Cześć

Próbuję od pewnego czasu przenieś virtuemarta z backupu do nowej strony na dysku lokalnym na lokalhoście. Mam zrobioną kopię bazy danych, i teraz nie wiem w jaki sposób zaimportować te wszystkie produkty ze starej strony do nowej.

Myślałem o skorzystaniu z programu csvi virtuemart ale jest płatny, nic za free nie mogę znaleźć.

Dzięki

A masz dostęp do serwera ? Ogólnie pola możesz bez problemu skopiować skryptem php, przywróć bazę na swój localhost a potem se ją zedytuj etc. Ale to już kwestia tego co chcesz z czym zamienić etc. Oraz co chcesz zrobić z tą bazą. A tu jest o backupie.

A jak zedytować bazę jak ją przywrócę?

Jakiś cpanel, phpmyadmin na pewno masz, to zwykła baza mysql. Możesz to również robić za pomocą sql i php (co jest lepszym rozwiązaniem w przypadku większej ilości plików o ile masz jakiś algorytm, wg którego piszesz skrypt)

Mam już wgraną joomlę i virtuemart, przy instalacji joomli zrobiłem bazę danych. W jaki sposób teraz “włożyć” bazę z drugiego hostingu do nowego na lokalhoscie??

Jest takie coś jak export i import. Poszukaj owych opcji w panelu kontrolnym bazy danych twojego hostingu.

Zaimportowałem bazę do tej bazy która utworzyłem przy instalacji joomla, ale niestety w module Virtuemart nie pojawiają się produkty ani kategorie.

Bo w pliku konfiguracyjnym musisz zmienić adres login i hasło do nowej bazy danych