Migracja z OS X 10.4 na 10.8 pracownia szkolna EFS2007

Witam,

Mam problem z pracownią szkolną, gdzie są używane MAC-i udostępnione szkole w ramach EFS2007. Jest to sprzęt z 2006 roku, białe komputery, procesor Core 2 Duo 1,86 i 512 MB ram. iMac (Late 2006) - Technical Specifications tutaj jest specyfikacja, prawdopodobne to ten pierwszy model.

Sam system OS X 10.4 jest już dużym ograniczeniem, nie można na nim używać nowszego oprogramowania. Dlatego bierzemy pod uwagę możliwość upgrade-u do OS X 10.6 Snow Leopard.

Mam pytanie czy na ten sprzęt można kupić zgodnie z licencją OS X 10.6 i czy pójdzie przy takiej ilości pamięci ram? Jeśli się trzymać sztywno specyfikacji to wymagane jest minimum 1 GB ramu. Mac OS X 10.6 Snow Leopard - Apple Store (Polska) na Apple Store można coś takiego kupić za 69 zł. Do tego oferują kości pamięci za 230 zł. Apple Memory Module 2GB 667MHz DDR2 (PC2-5300) 2x1GB SO-DIMMs - Apple Store (Polska)

Czy można jakoś wymienić te kości pamięci we własnym zakresie, mam na myśli czy to jest dużo bardziej skomplikowane niż w zwykłym PC?

Pzdr. Łukasz

PS. Znalazłem taki tutorial, wynika że wymiana RAMu jest bardzo prosta iMac (Early 2006), (Mid 2006), (Late 2006): Installing and replacing memory (RAM) .

Wiem, że nie takiej odpowiedzi oczekujesz ale ja bym proponował ściągnąć z internetu wersję 10.6, 10.7 oraz 10.8 a następnie na jednym komputerze zainstalowałbym kolejno każdy z systemów. I po testował jak chodzi co chodzi i czy w ogóle chodzi. A dopiero po testach zastanawiałbym się jak to zrobić aby było lepiej.

10.8 jeśli dobrze pamiętam to na dzień dobry wymaga 1GB ramu więc zostaje póki co 10.6 i 10.7