Migracja z Tunderbird na Outlook 2016


(Pharun) #1

Witam Panie i Panowie.
Sprawa jak w tytule - skrzynka firmowa, pojemność - zabójcze 500MB więc większość ważnych maili była składowana w folderach lokalnych na dysku twardym (będzie już ponad 1GB). Chcę zmigrować z Thunderbirda na Outlook 2016, jednak zupełnie nie wiem jak przenieść foldery lokalne razem z mailami i zachowanie struktury drzewek folderów którą zbudowałem. Jakieś podpowiedzi bo mi się pomysły kończą. Z kontaktami sobie poradzę, to co było online już załatwione, tylko te lokalne… w drugą stronę to łatwa sprawa, ale tutaj niestety nie idzie…


(bachus) #2

Żadna przyjemność :confused: Kiedyś musiałem użyć http://www.thunderbirdtooutlook.com/
“Na piechotę” to zawsze można podpiąć dodatkowe konto IMAP, tam przenieść katalogi z konta które chce się przenieść, zaczekać na sync, podpiąć później do Outlooka w nowym profilu (konto przenoszone i “tymaczasowe”) i ponownie przenieść… Przed samą operacją mimo wszystko polecam użyć MozBackup ( http://mozbackup.jasnapaka.com/ )


(p19koz) #3

Wystarczyło przekopiować tytuł Twojego wątku do “szukajki” Google i mamy wyczerpującą odpowiedź:
Jak Zaimportować Wiadomości z Mozilla Thunderbird do MS Outlock
Więcej inicjatywy!


(Pharun) #4

Szukałem - strona którą podesłałeś jest troszeczkę starawa i niewiele pomagają umieszczone tam porady - wszystkie wymagają od cholery nakładu pracy więc myślę że tutaj najlepszym rozwiązaniem będzie jednak założenie niezależnego konta IMAP i przesłanie wszystkiego w eter a potem ponowne pobranie. Myślałem po prostu że ktoś zna jakiś sprytny program który konwertuje i przenosi maile i kontakty między programami za pomocą kilku prostych kliknięć. No cóż - dziękuję wam za pomoc panowie! Zajmę się tematem wieczorem.