Migracja z Win-xp do Win-7 a utrata plików

Mam pytanie czy przy  migracji z xp do 7  przy użyciu Łatwy transfer w systemie Windows wszystkie pliki i programy  jakie mam w xp pozostaną nienaruszone? Posiadam 2 dyski podłączone przy migracji wybrał bym ten 2 dysk nie systemowy.Mam też  drugie pytanie.Czy w dowolnym momencie mogę powrócic do xp-ka?

maruda2 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nic nie stoi na przeszkodzie by mieć zainstalowane dwa systemy, ja np mam zainstalowane trzy systemy i wybór systemów do uruchomienia przy starcie komputera (wybór tworzy się automatycznie po zainstalowaniu drugiego systemu-nowszego). Drugi system instalujemy wówczas na innej partycji czy innym dysku.

Należy jedynie pamiętać, że wszystkie systemy mają pliki uruchomieniowe na dysku systemowym. Piszę o tym bo byli tu tacy co zainstalowali drugi system na innej partycji, a potem doszli do wniosku, że XP już im nie jest potrzebny i sformatowali partycję na której byl XP. Potem się dziwili, że Windows7 im się nie uruchamia. Można sobie i z tym problemem dać radę, ale to trochę bardziej klopotliwe.

No tak rozumiem.Ale ja chce tylko jeden sytem mam zbyt małe dyski bym mógł sobie pozwolic na dwa systemy chodzi tylko o to czy ta migracja nie pozbawi mnie programów oraz plików np. Mp3 oraz graficznych typu .PSD

Tutaj jest link do Tematu: http://www.centrumxp.pl/Windows7/1969,Z-Windows-XP-do-Windows-7-jak.aspx

 

Nie bawiłem się w tego typu migracje bo szybciej zainstaluje system bez tego, ale powinno się udać jeśli nie popełni się pomyłki czyli jak tam pisze będzie spelniony warunek:

“W oknie zapisywania wskazujemy dysk bądź pamięć przenośną, na który mają zostać przekopiowane pliki i ustawienia - pamiętajmy jednak, aby była to inna partycja niż ta, na której zainstalujemy system! Operacja ta może potrwać od kilku minut do nawet kilku godzin, w zależności od rozmiaru archiwizowanych danych.”

No i  tak trzeba będzie instalować programy wymagające instalacji bo archiwzowane będą jedynie zdjęcia, muzyka, teksty czy nne dane stworzone w jakiś tam programach.

Gdybym ja mial robić coś takiego to przekopiował bym ręcznie interesujące mnie katalogi czy plik na inną partycję, a system zainstalowal normalnie na partycji systemowej, jakoś nie nie mam specjalnego zaufania do automatow.

Zresztą, caly czas pliki z danymi trzymam na innej partycji niż systemowa więc nawet nie musial bym tego robić.

Chyba tak zrobie jak napisałeś :slight_smile:

Mam jeszcze takie małe pytanko czy 1.5GB pamięci ram wystarczy pod 7 by w miare dobrze i płynnie działał system?

Będzie chodził, co najwyżej będzie częściej korzystał z dysku. Ja kiedyś uruchamialem na komputerze z 500MB i też chodził

,a zaleca się co najmniej 1GB. Nie otwierać jednocześnie wielu procesów ewentualnie dokupić pamięci do tych 4 GB - nie taki znów wielki koszt.