Migracja z x86 na x64 (Windows 8.1) [Laptop]

Cześć forumowicze, chciałbym się Was poradzić czy opłaca się instalować Windows 8.1 w wersji 64 bitowej mając już 32 bity. Głównie kusi mnie zmiana gdyż niektóre gry działają w architekturze x64 np Far Cry 4. Wydaje mi się że jest możliwe, jak we właściwościach “Mojego komputera” zobaczyłem linijke “o systemie” to był tekst “procesor x64”.  Mój laptop to aspire5732zg.

 

Specyfikacja:

Procesor: Inter Pentium Dual Core T4400 2,2 GHz

RAM: 3 GB

Grafa: ATI Mobility Radeon HD 4570

 

Pozdrawiam.

Na tym sprzęcie nie opłaca się. Chyba że dołożysz więcej RAM.

Jeśli zależy ci na grach to możesz wgrać 64bit, ale najprędzej słaba karta graficzna szybko da się we znaki w nowszych tytułach. 4570 nawet z nfs undercover sobie nie radziła (akurat grałem), a co dopiero Far Cry 4.

Z Undercoverem nie miałem problemów, problemy miewam jedynie z najnowszym NFS Most Wanted oraz Rivals / The Run choć i tak NFS nie jest moją ulubioną serią.

.

topic : Po przemyśleniu postanowiłem wgrać wersję 64 bitową i wszystko pięknie działa także się nawet opłaciło, więc RAM @Odyniec_Stary nie ma tu takiego znaczenia. Temat można zamknąć.

Nie ma żadnych korzyści po przejściu na x64 w Twoim przypadku. Gier wymagających systemu x64 i tak w większości nie uruchomisz bez pokazu slajdów.

Jeśli zamierzasz dołożyć w przyszłości RAM, to warto zainstalować x64, jeśli nie - to wystarczy 32bit.