Migrator XMPP online [beta]

Migrator XMPP Online [beta]

http://kadet.pipe-software.xaa.pl/migrator/

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/60020102/ShareX/2014-01/2014-01-18_16-07-34.png

 

Jako, że serwer aqq.eu zostanie zamknięty niedługo postanowiłem napisać migrator dla tych osób, które nie mają w planach dalszego korzystania z AQQ bądź zwyczajnie nigdy tego nie robiły. jest on dostępny online, więc aby z niego skorzystać nie potrzebujesz wgrywać nic na swój komputer. Co potrafi?

  • Przekopiować nasz roster na inny serwer, zachowując przy tym układ grup, a także kontakty przypisane do kilku z nich.
  • Rozesłać wiadomość o migracji do każdego z naszej listy kontaktów, wiadomość Te oczywiście możemy zdefiniować sami.
  • Ustawić opis informujący o nowym jid. Jego zawartość też możemy zdefiniować sami.
  • Przekopiować nasze dane kontaktowe zgromadzone w vCard.

Oczywiście o tym, co chcemy zrobić decydujemy sami. Możemy np tylko wysłać wiadomość, bez kopiowania rostera i ustawiania opisu. Albo tylko przemigrować nasze dane kontaktowe. Możliwości jest “nieskończenie” (24) wiele. Niestety, projekt nie jest kompatybilny z AQQ, więc Wasi znajomi korzystający z tego komunikatora nie przemigrują automatycznie kontaktu, będą to musieli zrobić ręcznie. Wynika to z tego, że po prostu nie wiem jak mam wygenerować tajemniczy MID dla migracji. Jeżeli ktoś mnie oświeci, to na pewno to wprowadzę. Oczywiście kontaktowałem się w tej sprawie z Oconnelem, ale stwierdził on, że może to zadziałać tylko wtedy, kiedy dwie strony mają AQQ, ale jakoś niespecjalnie chce mi się w to wierzyć. Projekt jest wciąż w fazie beta, więc proponuję nie migrować swoich autentycznych kont, jedynie testowe. Po moich testach stwierdzam, że wszystko działa, jednak nigdy nic nie wiadomo. Przypominam, że nie jest to narzędzie stworzone dla osób, które nadal chcą korzystać z AQQ, bo tamten migrator pewnie zrobi to lepiej, a jedynie dla tych, które mimo konta na aqq,eu korzystają z innych komunikatorów.

 

Projekt ma 100% otwarte źródło dostępne na GitHub-ie, zapraszam więc wszystkich, którzy chcą się pośmiać np. z krzywej implementacji AJAXa smile.png

 

Zapraszam, więc do testów: Migrator XMPP/Jabber online.