Mikro zacięcia po instalacji najnowszych sterowników AMD?

Witam,

Posiadam MSI Radeon RX 570 Armor 8G OC i gdy zainstaluję najnowsze sterowniki AMD, to na pulpicie występują co kilka sekund takie jakby mikro zacięcia - myszka co ok. 5 sek. na ułamek sekundy się zacina i tak dzieje się cały czas. Gdy zainstaluje starsze sterowniki ze strony MSI to jest OK.

Pozostały sprzęt to AMD Ryzen 5 1400 + Gigabyte B450M DS3H, a to wszystko działa pod Windows 10 64-bit.
Ale wydaje mi się, że pozostałe komponenty nie mają większego znaczenia, ponieważ niedawno miałem Gigabyte Radeon RX 570 GAMING 4GB z Intel i5-4460 + Gigabyte GA-B85M-D3H i efekt był taki sam: najnowsze sterowniki = “zacięcia”, starsze sterowniki ze strony producenta - OK.

Czym to może być spowodowane?

pozdrawiam

A do czego potrzebujesz tych najnowszych sterowników? Wprowadzają coś na czym ci bardzo zależy? Te od producenta nie są stabilne?

Jeśli wszystko działa ok i nic na tobie nie wymusza aktualizacji to nie aktualizuj. Poczekaj, może w kolejnej wersji to naprawią.

Nie potrzebna mi jest aktualizacja. Problem w tym, że uruchomiłem dziś komputer i pojawiły się zacięcia. Sterowników nie aktualizowałem chyba, że automatycznie się zaktualizowały. Ale po odinstalowaniu sterowników i instalacji starszych wszystko jest w porządku.
Zastanawiam się tylko dlaczego tak się dzieje? Tylko ja mam takie problemy?

Jaka wersja sterownika? 19.1.2? Gdzieś widziałem na forach info o niewielkich problemach. Mam 19.1.1 i na RX 480 problemów brak. Z 19.1.2 się wstrzymuję póki co. Często AMD po cichu podmienia sterowniki na stronie, bo wyszły jakieś problemy - można zauważyć to po dacie dodania, gdy ta się zmienia.

Te starsze sterownik, ze strony producenta MSI, które działają dobrze to wersja 18.7.1. Niestety dzisiaj nie sprawdziłem przed reinstalacją sterownika czy czasami sterownik się nie zaktualizował.

Zaraz po włożeniu karty do komputera, zainstalowałem radeon-software-adrenalin-2019-19.1.1-win10-64bit-jan20 i to na tych sterownikach zauważyłem zacięcia.

Prawy klawisz myszki na pulpicie > Ustawienia karty Radeon > Zakładka Ekran > Po prawej stronie w linijce dotyczącej ekranu kliknij parametry techniczne > zakładka Zastąp > Obsługa HDCP ustaw na wyłącz i mnie wtedy przycięcia zniknęły.

Gigabyte RX580 Aorus

1 polubienie

Dzięki, pomogło.