Mikrofon bardzo cicho działa - praktycznie go nie słychać

Witam ,

mam problem z moim mikrofonem a mianowicie :

pomimo iż wszystkie ustawienia głośności w systemie mam ustawione na Maksimum mój mikrofon bardzo cichutko działa :!:

Z tym problemem spotkałem się już wcześniej na moim komputerze i stwierdziłem że czas go zwalczyć

Proszę o jakieś porady co do rozwiązania tego problemu, z góry dziękuję :slight_smile:

WE WłAśCIWOśCIACH MIKROFONU ZAZNACZ (sorry za capsa :mrgreen: ):

  • zakładka ustawienia niestandardowe - zwiększ wydajność mikrofonu

  • zakładka rozszerzenia mikrofonu - mikrofon kierunkowy

Pozostaje jeszcze ewentualność że mikrofon jest walnięty :mrgreen:

sorry ale nie mam zielonego pojęcia co ty tu napisałeś

czekam na dalsze podpowiedzi !!

No to po kolei (naciskamy, nazwy za Vista, w XP podobnie, tylko ze wszystko jest “moje” :mrgreen: :

“start”, “panel sterowania”, “dźwięk” (panel klasyczny),

a następnie: zakładka “nagrywanie” potem “mikrofon” potem “właściwości”

a potem jak wyżej :smiley:

dasz radę, jak się coś posypie to zawsze możesz format c: i od nowa :mrgreen: :mrgreen:

Teraz dam wam sposób mi pomogło chociarz nie wiem jak.

Poprostu w sterowniku C-Media z mniejszyłem głosnosc mikrofonu

a on wrecz przeciwnie zwiekszył swoja głosnosc nie wiem jak to sie stało ale moze komus jeszcze pomoze xD

No ja mam taki sam problem, WSZYSTKIE ustawienia jakie tylko istnieja w windowsie standardowo ustawilem na maxa. Mam windows XP 32bit. Na poprzednim kompie tego problemu nie bylo, wszystko smigalo, jednak zmienilem kompa, i (stety albo niestety) zamontowalem sobie glosniki 5:1 creativa :frowning: uzywam programu SoundMax, ktory ogarnia mi te glosniki i tam tez wlaczylem wszystko na max.

btw, jest opcja konfiguracji w tym SoundMaxie, glosniki smigaja, jednak przy tescie mikrofonu:

Przeczytaj następujący tekst: (na głos)

Nic sie nie zmienia, klikam dalej i:

Kreator nie zarejestrował mowy uzytkownika w poprzednim kroku

  1. czy mikrofon jest podłączony ble ble ble (az takim kretynem to nie jestem :expressionless: )

  2. czy karta dzwiekowa jest wybrana jako “preferowane urzadzenie” w panelu sterowania multimediami?

prawy, wlasciwosc (na Moj Komputer) sprzet, menedzer urzadzen ? Tam wszystko wydaje sie byc OK, karta dzwiekowa dziala, wiec pewnie to nie o to im chodzilo.

Prosze o pomoc, jesli w pkt 2) chodzilo o cos innego to prosze o tutorial dla debili jak to sprawdzic, bo juz nie mam pomyslow :stuck_out_tongue:

Dzieki za pomoc