Mikrofon bardzo cicho nagrywa

Witam

Mam problem z mikrofonem, na moim nowym kompie mikrofon nagrywa bardzo cicho, co lepsze w sterownikach od karty muzycznej ani w windowsie nie można zwiększyć głośności nagrywania. W soundrec’u nagrywa cicho, jak gadam przez tlen to mikrofon musze trzymać przy ustach, a w grach w ogóle mnie nie słychać. Karta zintegrowana(patrz opis) mam najnowsze stery i pacza do windy, wszystko jest prawidłowo zainstalowane. Jak zmusić tą kartę żeby nagrywała z pełna głośnością? Mikrofon nie ma żadnej reulacji głośności itp.

a co to za mikrofon?

Tracer za 10 zeta

W opcjach dzwiękowych>>nagrywanie mikrofon masz na Full???

Może taki mikrofon,nie pasuje do karty muzycznej parametrami - kupić lepszy.

Sprawdź go na innym kompie,może uszkodzony.

Przecież napisałem że sie nie da zrobić głośniej! Nagrywanie jest ustawione na 3/4 paska i nie da sie tego ruszyć. Mikrofon Na starym kompie działał bez problemowo. To raczej wina tego że nie można zrobić głośniej niż mikrofonu, ale nie mam pojęcia co zrobić żeby ten pasek ruszyć, bo ciszej też sie nie da zrobić

Jeśli stery karty są przeinstalowane i najnowsze i wszystko sprawdzone,to zostaje problem współpracy karty i mikrofonu lub oprogramowania i mikrofonu - musisz sprawdzić kompa na innym i dobrym.

Jeśli masz płytę Gigabyte,to ona z reguły ma porządną aplikację do karty muzycznej i sprawdź dokładnie wszystkie zakątki tej aplikacji - jak masz dwa gniazda mikrofonowe na przednim i tylnym panelu,czy na obu tak jest.

Ale ja pytałem czy masz ful właśnie dlatego. Myślałem że jest wyciszone. Zaznaczona opcja wycisz itp.

Tylko jak mikrofon może wpływać na to że nie mogę przesuwać paska głośności nagywania w windowsie?

Aby się tego dowiedzieć sprawdź wszystko i użyj innego mikrofonu.

Ja mam tak samo nie mogę ustawić głośności nagrywania, mikrofon jest tej samej firmy i też Karta dźwiękowa zintegrowana.

A tu screen:

a2ikoki17xiiin9km.jpg

Mi się zdaje że to wina karty dźwiękowej bo u mojego brata dało się ustawić głośność.

Opcja ma ustawienie domyślne ,może to wynikać z problemu między kartą muzyczną, a mikrofonem lub mikrofonem, a sterownikiem dzwięku - czyli problem z wykryciem mikrofonu lub jego parametrami niedopasowanie (impedancja,typ,inne).

I w takim wypadku jedyny sposób po sprawdzeniu wszystkiego - użyć mikrofonu firmowego,jeśli na firmowym to samo,wtedy należy uznać że karta muzyczna prawdopodobnie uszkodzona.