Mikrofon Behringer C-1u, sterowniki, problem z czułością

Witam, piszę ten temat, ponieważ mam problem z mikrofonem na USB, Behringer C-1u. Ale zaczynając od początku:

Kupiłem ten mikrofon kilka dni temu, podłączyłem go, system go zainstalował (Windows 7). Wszystko ładnie pięknie, dopóki nie przyszedł czas na jego przetestowanie. Mianowicie jego czułość jest bardzo niska, nawet gdy mówię do niego w odległości 5cm. Wyczytałem, że producent oferuje także odpowiednie sterowniki na system Windows 7 i Vista. A więc ściągnąłem ostatnią “nie betę” wersję wspomnianych sterowników (Asio4All, tak się nazywają), jednak i one nic nie dały. Dziwny jest fakt, że nawet przy skrajnej zmianie ustawień w oknie sterowników, dźwięk nagrywany przez mikrofon ani trochę się nie zmienia.

Mikrofon w systemie jest ustawiony na 100%, jakość DVD (1 kanałowa, 16 bitów).

Co więcej, dioda na mikrofonie świeci się na zielono, podczas gdy na kilku innych modelach świeci się na niebiesko.

Problem ze słabą czułością jest w tym mikrofonie dosyć powszechny, nie tylko ja mam ten problem. Więc to raczej wyklucza opcję wadliwego modelu.

Przechodząc więc do sedna - co polecacie, aby mikrofon był bardziej czuły, żebym nie musiał do niego praktycznie krzyczeć? Z góry dzięki za jakąkolwiek radę :slight_smile: