Mikrofon ''buczy''/''charczy'',problem z oprogramowaniem czy ze sprzętem?

 

Mam mały problem z mikrofonem.Otóż podpiąłem go sobie dziś, i zaczął mi tak jakby buczeć.Co może być przyczyną ? Kilka godzin temu działał normalnie … Poza tym,gdy podepnę np, do laptopa, to tak samo ‘‘burczy’’.

 

Problem z sterownikami czy czymyś,a może się zepsuł ?

Wysuń delikatnie wtyk z gniazda - to najczestrzy problem jacka który u siebie obserwowałem czyli wyrobienie się gniazda, albo chiński niedopasowany wtyk :wink:

Spróbowałem,mikrofon wykrywa,lecz nic nie słychać gdy przez niego mówię,natomiast,gdy wepnę do końca, to buczy :confused:

To nie wygląda na problem z oprogramowaniem tylko ze sprzętem. Może ktoś ma inne zdanie…

CNski , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

W celu edycji tytułu należy użyć opcji pełnego edytora tekstu.

powody mogą być różne sprawdz np czy w team speak masz to samo z redukcją progu np :slight_smile: tam można dobrze mikrofon sprawdzić tak samo jak w audiacity. za buczenie też może winna być max czułość mikrofonu lub np jego głośność w realteku na max.

myśle że to raczej kwestia ustawien. w najgorszym przypadku uwalony micro dlatego warto też sprawdzić na innym sprzecie.

Uszkodzony kabel mikrofonu. Raczej żadne"sztuczki"tu nie pomogą.

To buczenie to tzw"brum", jest efektem uszkodzonego(przerwanego) ekranu kabla

.

Sprzężenie zwrotne - nikomu się to nie obiło o uszy? Pomanewruj głośnością między głośnikami a mikrofonem, może  pomoże :slight_smile:

Skutek sprzężenia to b.głośny pisk w głośnikach. Jest wynikiem wielokrotnego wzmacniania tego samego sygnału w torze audio.

Nie pomoże żadne"manewrowanie…", trzeba wyłączyć *Nasłuchiwanie Tego Urządzenia* jeżeli korzystamy z głośników.

Kolega pisze o buczeniu i warkocie, to ewidentny brum sieciowy, wynik uszkodzonego ekranu kabla.

Jeżeli nie potrafisz wymienić kabla, mikrofon do wymiany.

Ps-Azi, co dadzą proponowane przez Ciebie"manewry", kiedy na innym sprzęcie efekt jest taki sam?.

CNski-może wrzuć gdzieś nagranie tego"efektu".

No jakoś nie widzę opisu, że było testowane na innym sprzęcie a efekt taki sam…

Poza tym nawet nie wiemy, jaka jest konfiguracja sprzętowa :smiley:

-napewno?:

“Poza tym,gdy podepnę np, do laptopa, to tak samo '‘burczy’”

Ok,pogodziłem się z tym,że mój mikrofon prawdopodobnie padł.Załatwiłem sobie nowy, i ku mojemu zdziwieniu komputer wgl go nie wykrywa.Nowy kupiony ze sklepu mikrofon nie wykrywa a stary i zepsuty wykrywa , tylko że burczy …

 

Rady ?