Mikrofon "buczy" podczas jego używania


(Swirekpk) #1

Witam, mam problem z mikrofonem, nie słychać mojego głosu, w ogóle go nie wykrywa, chyba, że dmucham lub ruszam jego główką (jest to mikrofon przy słuchawkach) wtedy słupek głosu rośnie, sterowniki są aktualne, nagrałem jak to wygląda i niżej daje link do odsłuchania:

http://www.supershare.pl/?d=89532D7E2

System Windows 7 SP 1, karta dźwiękowa Creative Sound Blaster Audigy, model SB0570


(Dimatheus) #2

Hej,

Jak dla mnie to objaw uszkodzenia mikrofonu - prawdopodobnie masz na nim gdzieś przebicie. Najlepiej sprawdź jego działanie na innym sprzęcie - jeśli też będzie tam problem, mikrofon do wymiany.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Swirekpk) #3

Testowałem mikrofon na laptopie i nie było problemu, poza tym mikrofon działał na komputerze przedtem. Może jakieś ustawienia ?


(Dimatheus) #4

Hej,

Wiesz, wychodząc z takiego założenia, sprzęt w ogóle nie powinien się psuć. Skoro wczoraj czy przedtem działał…

Ale rozumiem, że teraz testowałeś, a nie kilka dni temu?

Na początek w ustawieniach sprawdź poziom Mic Boots, czyli zwiększenie czułości mikrofonu. Czasami, gdy jest za duże, dźwięk nie jest rejestrowany, a słychać tylko szumy.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Swirekpk) #5

Tak testowałem wczoraj dokładnie, wyłączyłem boost, ale dalej są szumy tylko cichsze.


(Dimatheus) #6

Hej,

A na innym komputerze i karcie w ogóle nie słychać tych szumów?

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Swirekpk) #7

Chciałem użyć opcji “Konfiguruj mikrofon” lecz w polskiej wersji językowej nie jest dostępna, zmieniłem na angielski i program ten pomógł mi bo mikrofon działa, lecz są takie lekkie szumy gdy nic nie mówię, nagrałem to do pokazania.

http://www.supershare.pl/?d=7D6158862


(Dimatheus) #8

Hej,

Bardzo możliwe, że są to szumy własne urządzenia, wzmocnione poprzez włączenie wzmocnienia mikrofonu w ustawieniach karty dźwiękowej. Zajrzyj tam i nieco zmniejsz poziom Mic Boost’a - wtedy szumy powinny nieco się zmniejszyć.

Pozdrawiam,

Dimatheus