Mikrofon buczy

Witam.

Mój problem przedstawiałem już parę razy lecz zazwyczaj zanim mi ktoś pomógł rozwiązał się on sam.

 

Otóż co jakiś czas mam tak, że strasznie buczy mi mikrofon. Mikro + słuchawki mam podłączone przez przejściówkę do komputera. Został on sprawdzany na innym komputerze i wszystko było dobrze.

Problem tak jak mówiłem pojawia się co jakiś czas no i trochę trwa.

Do tej pory gdy mikrofon buczał podłączałem inny lecz niestety dziś przy starym kabel się urwał i nie mam teraz jak się komunikować. Musiałbym czekać jakiś czas aż samo się naprawi. Gdy testuje mikrofon na TS3 słychać tylko szumy, chyba, że przyłożę rękę lub nogi do komputera wtedy buczenie opada o połowę i już mnie trochę słychać.

Dodam, że mikrofon działał ostatnim razem do momentu kiedy nie wyciągnąłem końcówki z przejściówki. Po ponownym włożeniu znowu zaczęło się buczenie.

 

Mikrofon + słuchawki działają na innym kompie

Przejściówka działa ponieważ inny mikrofon podłączony działał bez zarzutu

Używam Windows7

Sterowniki do karty dźwiękowej są aktualne.

 

 

Jeśli zna ktoś rozwiązanie lub potrzebuje odpowiedzi na jakieś pytania, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemu proszę pisać.

Liczę na pomoc. Pozdrawiam.

W budzie jest za dużo prądu, który przechodzi na ciało, gdy ją dotykasz nogą lub ręką. Pożycz od kogoś zestaw słuchawkowy na sprawdzenie, może akurat spasuje, potem odkupisz… lub kup porządny mikrofon :mrgreen:

Czekam na jakąś inną pomoc. Może ktoś zna jakieś lepsze rozwiązanie

Jeśli to jest blaszak to powinien być podłączony do gniazda z działającym uziemieniem ( bolcem ) ! Kablem i wtyczkami się nie szarpie a także nie wyciąga z gniazd ciągnąc za kabel . Buczenie to typowy objaw uszkodzonej masy ( ekranu )

Tylko, że podłączając inny mikrofon to wszystko ładnie działa, a ten który teraz mam działa co jakiś czas.

Widocznie ten który posiadasz ma uszkodzoną masę - oplot ekranu,wtyczke

Dziekuje bardzo. Jak narazie wszystko sie samo naprawilo. Jesli cos to skorzystam z porad

Samo z siebie nic się nie naprawia, widocznie złamana masa / ekran, bądź lut kabla do płytki są w takiej pozycji że się zwierają przez co działa dopóki nie poruszasz kablem :wink: