Mikrofon - chuchanie

Siema,
ostatnio pojawił się u mnie spory problem z mikrofonem i dźwiękiem. Mianowicie mikrofon od jakiegoś czasu zaczął przesyłać głos do moich słuchawek (jak chuchnę do mikrofonu, to słyszę to w słuchawkach). Dodam, że to jest jakby zestaw słuchawki + mikrofon. Jeżeli chodzi o dźwięk, to wygląda jakby to szło w parze. Głos we wszystkich aplikacjach mi się ściszył, np. na ts’ie jak wcześniej gadałem z kolegami słyszałem ich idealnie na vol. 60 w systemie, a teraz ledwo ich słysze na 60, zmieniłem głośność systemową na 100 i i tak słyszałem ich tak średnio.
Ktoś pomoże?

Może we właściwościach mikrofonu masz zaznaczoną opcję “Nasłuchuj tego urządzenia”?
obraz
Pozdrawiam

1 polubienie

Jeżeli byłaby to prawda, słyszałbym również to, co mówię, a tak nie jest, chyba, że przyłożę mikrofon bardzo blisko twarzy. Znam ten “trik” i też pierwsze, co zrobiłem po zauważenia problemu, to zobaczyłem czy napewno ta opcja jest oznaczona.

Sprawdź, spod live USB z jakimś systemem Linux, aby wykluczyć problemy ze sterownikami. Być może coś jest z samymi słuchawkami.