Mikrofon czy słuchawki z mikrofonem


(eGreko) #1

Czy możliwe jest podłączenie słuchawek z mikrofonem tak że jak np. będę rozmawiał to rozmówce będę słyszał w głośnikach.

Czy lepiej kupić mikrofon?


(system) #2

Jeśli chcesz tak jak napisałeś, to lepiej zwykły mikrofon, bo tak się na moja wiedzę nie da, że słuchawki podłączone, a dźwięk i tak "leci" z głośników.


(Okm) #3

Owszem, mozliwe.


(Bartekn77) #4

Oczywiście, że tak. Słuchawki mają 2 wtyczki - na mikrofon i na głośniki. Podłączasz do karty dźwiękowej w złącze MIC wtyczkę od mikrofonu ze słuchawek a w złącze wyjściowe głośniki od kompa.


(eGreko) #5

Bo nie wiem co kupic. Sam mikrofon czy słuchawki z mikrofonem.

Zależy mi na tym żeby było słychać przez głośniki.


(Bartekn77) #6

Jak bedziesz z kimś rozmawiał i głos będzie słyszalny w głośnikach to przecież mikrofon wyłapie to i puści spowrotem to tworego rozwówcy... W takim przypadku lepiej jest rozmawiać przez kompa tak by głoś był słyszalny w słuchawkach to nie będzie problemów.... ale to już wybór do Ciebie należy.

Lepiej kupić osobno sam mikrofon. Za takie same pieniądze z pewnościa dostaniesz lepszy mikrofon niżeli miałbyś go kupić razem ze słuchawkami.


(Jbviuhvbvui) #7

Radzę kupić słuchawki z mikrofonem aby uniknąć sprzężenia zwrotnego.

Od siebie polecę Ci http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11510


(eGreko) #8

Noi mam dylemat.

Skoro przez słuchawki z mikrofonem będę mógł rozmawiać przez głośnik i przez słuchawki to raczej takie kupie.Jak będzie lepiej to sie okaże jutro.


(lazikar) #9

Jest lepszym rozwiązaniem. Masz dwie opcje.

Możesz rozmawiac przez słuchawki i głosniki jak masz ochotę.


(system) #10

Czyli sugerujecie, że jak podłączy mikrofon ze słuchawkami, to i tak dźwięk będzie 'puszczany' przez ogólny głośnik? Oj... Nie wydaje mnie się...


(Jbviuhvbvui) #11

Nie tak do końca. Jeśli nie mamy dodatkowego gniazda na słuchawki to wtedy faktycznie robi się problem.

Ja mam taki mały pierdzielnik z trzema gniazdami do którego podłączam słuchawki z mikrofonem i głośniki, a od tego pierdzielnika idą dwa kabelki do kompa. Pierdzielnik ma przycisk za pomocą którego przełączam się między słuchawkami a głośnikami. Mikrofon działa niezależnie od pozycji przycisku. Cena około 16 zł. Można kupić w sklepach z częściami elekronicznymi.

znpof09dd8xglkdjm.jpg


(system) #12

I to jest już pewnym ciekawym rozwiązaniem. Sam sobie chyba takie coś załatwię :wink:


(lazikar) #13

Uzywam takiego rozgałęźnika od zawsze. Bardzo dobre rozwiazanie.