Mikrofon do 100zł

(bedi321) #1

Witam,

Jaki mikrofon polecicie do 100zł, na wejście mini jack/USB(co lepsze?) naszybko potrzebuje. Z góry dzięki.

-- Dodane 15.10.2013 (Wt) 19:39 --

A i dodam że potrzebuje go jako wzmacniacza czyli podpinam go do laptopa żeby mnie głosniej było słychać(nie wiem czy jest wogóle taka możliwość)

Jeśli go kupie to wolałbym żeby mial wygląd taki gamingowy a nie taki jak do karaoke.

(michcio2706) #2

W takiej cenie i o takim wyglądzie mogę polecić chyba tylko to : http://allegro.pl/mikrofon-pojemnosciow ... 46941.html i uprzedzam że dżwięk nie będzie w stu procentach czysty i przydałoby się do tego dokupić jakiegoś futrzaka ale wtedy głośność spadnie.

(bedi321) #3

A co powiesz o tym tylko cena mnie niepokoji(strasznie niska): http://www.morele.net/mikrofon-trust-st ... 73-412629/

-- Dodane 15.10.2013 (Wt) 20:40 --

A czy jest możliwość żebym go podłaczył do laptopa i korzystał z laptopa jako wzmacniacza??? Czy musze do głosników podpiąć. Mikrofon jest mi potrzebny do przedstawienia które uczniowie mają przygotować. Ja się mam zając nagłosnieniem.

(michcio2706) #4

Jak na tą cenę (~40 zł) to mikrofon przyzwoity, jedyna wada to taka że przy podbijaniu głosu zaczyna przekłamywać a no i jeszcze wszystko oprócz główki to plastik

(bedi321) #5

Wiesz on będzie w jednym miejscu leżał a potrzebuje ten mikrofon na szybko ja tam jakoś się drzec do tego mikro nie będe także przekłamywający dzwięk to który wziąść i jeszcze raz ponawiam pytanie:

A czy jest możliwość żebym go podłaczył do laptopa i korzystał z laptopa jako wzmacniacza??? Czy musze do głosników podpiąć?

(michcio2706) #6

Zależy jakie laptop ma głośniki i czy karta dżwiękowa to zintegrowany shit czy może coś lepszego bo przy przetwarzaniu głosu może zacząć piszczeć i wtedy będzie trochę nieprzyjemnie

(bedi321) #7

No niestety zintegrowany shith ale co poradze ja go będe podpinał do laptopa.

(michcio2706) #8

A no to jak na chwilkę tylko to może być ten za około 40 zł. a z laptopa robisz wzmacniacz następująco : Ustawienia audio, Ustawienia mikrofonu i odznacz opcję wycisz a głos będzie przetwarzany od razu i poleci na głośniki (tylko nie trzymaj za blisko mikrofonu obok kompa bo może ci się dżwięk zdublować)

(bedi321) #9

A i jeśli jest możliwość podłączania do lapka(i korzystania z niego jako wzmaczniacza) to prosze o opis krok po kroku jak się do tego zabrać. Jak nie to nic się nie dzieje bo mam głosniki tylko dobrze by było żeby mikrofon miał wejście to nie mini jack tylko takie jak w profesjonalnych mikrofonach

-- Dodane 15.10.2013 (Wt) 20:54 --

No dobra tylko czy to napewno będzie działać?

(michcio2706) #10

Jakby co to do mikro możesz kupić przejściówkę :slight_smile:

-- Dodane 15.10.2013 (Wt) 20:56 --

Sprawdż jeszcze tylko czy masz takie ustawienia jak wyżej opisałem jeżeli tak to wszystko powinno śmigać :slight_smile:

(bedi321) #11

A jaką przejściówke kupić? Możesz podac linka?(najlepiej na morele)

(michcio2706) #12

Powiedz mi najpierw jakie dokładnie wejście potrzebujesz (ile mm)

(bedi321) #13

To jest takie okrąkłe wieksze niź mini jack. I jest takie jakby puste tylko są tam takei długie "patyczki". Haha kompletnie nie wiem jak się nazywa.

(michcio2706) #14

Takie wejście jak np. do słuchawek ?

(bedi321) #15

Słuchawki mają jacka no nie?

(michcio2706) #16

Normalne słuchawki mają mini-jacka tu masz opis złącz Jack : http://pl.wikipedia.org/wiki/Jack_(wtyczka

-- Dodane 15.10.2013 (Wt) 21:11 --

Lub inaczej (bardziej zrozumiale) mini-jack to takie wejście jak w laptopie, takiego potrzebujesz czy większego bądż mniejszego ?

(bedi321) #17

Dobra no to może jeszcze raz chodzi mi o to żeby podłączyć mikrofon do laptopa i żebym mógł mówić a komputer działał jako taki wzmacniacz (może podłącze drugie głosniki dla lepszego efektu chociaż wątpie) nie zeby mi Pc nagrywał tylko żeby w czasie rzeczywistym odtwarzał ten dzwięk, o to chodzi. Nie moge znaleźć tych ustawień audio. Co do podłączenia mikro+głosnik(bez Pc) jest nie możliwe. Co do futrzaka do mikro podaj jakiś.

-- Dodane 15.10.2013 (Wt) 21:12 --

Potrzebuje mini-jack. Tylko do tych głośników miałem inne(zreszta nie ważne)

(michcio2706) #18

No to po prostu podłączasz mikro do lapka i szukasz w ustawieniach audio ustawień mikrofonu i tam musi być opcja o wyciszeniu a futrzak nie opłaca się w wypadku gdzie mikrofon jest za 40 zł bo on sam kosztuje tyle samo

(bedi321) #19

Ale te ustawienia audio sa w panelu sterowania?

-- Dodane 15.10.2013 (Wt) 21:27 --

A jak klikne wycisz to co wycisze.

(michcio2706) #20

Albo w panelu albo nawet powinny być jak klikniesz PPM na głośniczek w pasku zadań

-- Dodane 15.10.2013 (Wt) 21:33 --

Masz ją odznaczyć tak żeby dżwięk był odtwarzany