Mikrofon do 200zł XONAR DX


(Alekdodov) #1

Witam!

Szukam mikrofonu do 200zł (mogę dołożyć z 60zł ale to jak naprawdę będzie warto). Posiadam kartę dźwiękową Xonar DX dlatego myślę o czymś na jack 3,5 (bo karta chyba dobra). Jeżeli lepszy będzie na USB to może też być. Mikrofon będzie służyć do skype/ts ale także do nagrywania mowy do filmów. Miło byłoby gdyby był w miarę wytrzymały. Aktualnie mam Zalman mic 1 dlatego szukam czegoś co byłoby lepsze. 


(dark__jedi) #2

Tak naprawdę potrzebujesz mniej więcej tego:

http://allegro.pl/mikrofon-pojemnosciowy-boya-by-m1-reporterski-w-wa-i5628624693.html

ale możesz więcej:

http://allegro.pl/mikrofon-do-kamery-aparatu-rode-videomic-go-super-i5842285263.html

lub rejestrator:

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=qd&string=zoom+h1&bmatch=s0-ele-1-4-0613

Kupno czegokolwiek droższego będzie zakrawać na absurd…


(Alekdodov) #3

Ostatni zdecydowanie za drogi :slight_smile: Zainteresowałem się tym pierwszym, opcjonalnie drugim. Będą dobrze działać z Xonar DX ? Będzie lepszy niż np Samson Go Mic Direct który jest na usb ? Głównym użyciem będzie jednak praca przy pc rzadko potrzebuje go do telefonu (ale jednak zdarza się co chyba przy mikrofonie na usb będzie dużym utrudnieniem (albo przejściówka tylko czy to zadziała ?)


(dark__jedi) #4

Rozwiązanie optymalne, bo mic mobilny jednak się przydaje: mały BOYA (jest przypinany do kołnierzyka) + Samson jako stacjonarny.

 

Rejestrator to też mikrofon, tylko ma szersze zastosowanie. Ma zalety (jakość dźwięku) i wady (chociażby synchronizacja oddzielnej ścieżki itd).

 


(Alekdodov) #5

Dobra kupie tego BOYA zobaczymy jak się sprawdzi. Wielkie dzięki za pomoc!