Mikrofon do netbooka samsung

Od dwóch tygodni posiadam (od T-Mobile) netbook samsung N102.

Ma kamerkę, ale nie ma wbudowanego mikrofonu.

Ponieważ sprzęt ma służyć do rozmów przez Skypa na wyjazdach, nie muszę mówić , że ten nieszczęsny mikrofon jest niezbędny.

Komputerek ma jedno gniazdo combo na mikrofon i słuchawki. Jako, że słuchawki nie są potrzebne, muszę podłaczyc sam mikrofonik. W to jedno gniazdo.

I tu moja niewiedza spotkała się z niewiedzą konsultantów w sklepach elektronicznych a nawet brakiem wiedzy w serwisie sklepu komputronik.

Sprzedali mi mikrofon (nawiasem mówiąc ładny), który nie działa.

Sama już doszłam do tego (poprzez pomoc techniczną samsunga), że musi to byc mikrofon z wtykiem typu jack z wtykiem 4-pinowym.

I znowu okazuje się, że w salonach typu Saturn, czy też komputronik nie mają nic z tych rzeczy. Albo po prostu znowu ignorancja “fachowców”.

Mieszkam w Poznaniu i mogłabym kupić właściwe urządzenie (a może jakąś przejściówkę?), ale już nie wiem gdzie.

Poradźcie mi , co mam zrobić- w sobotę jadę na wczasy a na razie mam nie działający mikrofonik , dodatkowe koszty i brak konkretnej pomocy. Mówi się (konsultanci w sklepach) o dodatkowej karcie muzycznej, zestawie sluchawkowym, mikrofonie pod usb itp. Oznacza to oczywiście dalsze koszty.

Szczerze mówiąć, już dość mam tego biegania bez rezultatów.

Koledzy, pomóżcie kobiecie, bo panowie w moim otoczeniu, to sami “intelektualiści” i nie doczekam sie od nich pomocy.

Dodam, że szukałam w necie, ale boję się znowu kupić bubla.

Jaki dokładnie model tego netboka?

Wiesz wgl jak wygląda wtyk 4 pinowy? Mnie się zdaje, że mikrofon może być poprostu uszkodzony, a panowie z samsuna nagadali bzdur

Dokładnie N102 SP- jest to chyba jakiś “wybryk natury”, który T-mobile wciska swoim klientom.

W ogóle prawie nikt nie słyszał, żeby nie było wbudowanego mikrofonu, jak również o jednym wejściu, wspólnym do słuchawek i mikrofonu.

A tak , niestety przedstawia się rzeczywistość. Poza tym bublem komputerek jest nawet fajny.

Mikrofon uszkodzony nie jest, bo zanioslam go do sklepu, żeby oddać i sprawdzili na innym (normalnym) kompie. Działał- widziałam.

Nie widziałam natomiast tego wtyku 4- pinowego. Ale , z moich dociekań i opinii konsultantów, wtyk ma być taki, jak do telefonów komórkowych. Sprawdzałam nawet z nokii - słuchawki mają podobno taki właśnie wtyk. Nawet pasuje do gniazdka w netbooku, jest troszkę cieńszy od tego w kupionym mikrofonie ale dobrze zaskakuje w gniazdku.

bc6af0ce93cb26ce45703323b9fdfeab.jpg&w=356&h=321&ei=2fPUT53tOIvP4QSR-Yy-Aw&zoom=1&iact=hc&vpx=182&vpy=144&dur=1078&hovh=213&hovw=236&tx=166&ty=108&sig=106576730169570096800&page=1&tbnh=147&tbnw=163&start=0&ndsp=21&ved=1t:429,r:0,s:0,i:70&biw=1366&bih=656

Coś takiego to jest wtyk 4 pinowy. Ja już raczej nie pomogę, bo nie wiem jakim cudem, może być taki wtyk od mikrofonu w netbooku. Ktoś może, będzie coś wiedział

Nie mogę się odnieść do obrazka, bo mi się nie otwiera.

Drążę dalej temat. Dzisiaj od Samsunga pl.dostałam obszerne wyjaśnienie , że ma być jack 3,5 mm z czterema rowkami.

Podzwoniłam po sklepach komputerowych i na środę ma coś być.

Co z tego wyniknie, poinformuję.

Dodane 15.06.2012 (Pt) 11:17

Problem rozwiązany. Piszę, bo może komuś (nabranemu przez T-Mobile) przyda się ta informacja.

Otóż po dwóch tygodniach poszukiwań i zamawiań, kupiłam część, która jako tako działa.

Są to słuchawki wraz z mikrofonem (wszystko malutkie), mające jeden wspólny wtyk - jack czteropinowy. Niestety, to rozwiązanie nigdy nie zastąpi wbudowanego mikrofonu - głos jest zniekształcony, zestaw niewygodny i do mówienia i do słuchania. Jednym słowem - tandeta.

Z daleka od takich okazji i promocji, jakie oferują nam operatorzy!