Mikrofon działa ale go nie słychać

Witam, mam problem.

Gdy wchodzę w ustawienia mikrofonu w opcjach nagrywania dźwięku i zaznaczam “Nasłuchiwanie urządzenia” nic nie słyszę. Gdy wejdę w opcjach odtwarzania w ustawienia głośników>poziomy>Microphone ustawię na włączony to słychać mikrofon bez zarzutu. I tu powstaje pytanie: co z tym zrobić, aby działał poprawnie? Dodam, że gdy rozmawiam na skype rozmówca mnie nie słyszy. Sterowniki aktualne, karta dźwiękowa to Creative Sound Blaster Audigy SB0090. Wszystko oczywiście podłączone poprawnie.

Przeinstalować sterowniki. Jaki Windows ? Laptop , stacjonarka ? Mikrofon wbudowany czy zewnętrzny ?

Reinstall próbowałem, windows 8 PC a mikrofon zewnętrzny.

może to wina mikrofonu ? czy na pewno wszystkie sterowniki “głosowe” mikrofonu masz włączone ? PPM na głośnik na pasku -> urządzenia do nagrywania- zobacz tam

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli. Jeśli chodzi ci o pozostałe urządzenia tj. Analog mix, CD Digital i What U Hear to jest napisane “Obecnie niedostepne”.

@edit

Wiem, że ewentualnie mogę odłączyć kartę dźwiękową i mikrofon powinien wtedy poprawnie działać, ale chodzi o jakość dźwięku…

Wejdź w panel sterowania -> dźwięk–> nagrywanie - zobacz jakie opcje masz tam pozaznaczane, spróbuj pokombinować tam ew. zrób SS i wklej to coś zaradzimy :slight_smile:

Dzisiaj włączyłem komputer i o dziwo działa! Tylko teraz z kolei mam inny problem, a mianowicie mikrofon mi przerywa. Tak jak poprzednio w ustawieniach odtwarzania słychać wszystko ok tylko, że w ustawieniach nagrywania jak włączę nasłuchiwanie to urywa mi słowa. Wchodzę wtedy w Zaawansowane i zmieniam ustawienia częstotliwości. Czasami pomaga jak będę zmieniał kilka razy ale nie zawsze.