Mikrofon działa ale go nie słychać


(Mjazikowski) #1

Witam, mam problem.

Gdy wchodzę w ustawienia mikrofonu w opcjach nagrywania dźwięku i zaznaczam "Nasłuchiwanie urządzenia" nic nie słyszę. Gdy wejdę w opcjach odtwarzania w ustawienia głośników>poziomy>Microphone ustawię na włączony to słychać mikrofon bez zarzutu. I tu powstaje pytanie: co z tym zrobić, aby działał poprawnie? Dodam, że gdy rozmawiam na skype rozmówca mnie nie słyszy. Sterowniki aktualne, karta dźwiękowa to Creative Sound Blaster Audigy SB0090. Wszystko oczywiście podłączone poprawnie.


(Karassu) #2

Przeinstalować sterowniki. Jaki Windows ? Laptop , stacjonarka ? Mikrofon wbudowany czy zewnętrzny ?


(Mjazikowski) #3

Reinstall próbowałem, windows 8 PC a mikrofon zewnętrzny.


(Karassu) #4

może to wina mikrofonu ? czy na pewno wszystkie sterowniki “głosowe” mikrofonu masz włączone ? PPM na głośnik na pasku -> urządzenia do nagrywania- zobacz tam


(Mjazikowski) #5

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli. Jeśli chodzi ci o pozostałe urządzenia tj. Analog mix, CD Digital i What U Hear to jest napisane “Obecnie niedostepne”.

@edit

Wiem, że ewentualnie mogę odłączyć kartę dźwiękową i mikrofon powinien wtedy poprawnie działać, ale chodzi o jakość dźwięku…


(Karassu) #6

Wejdź w panel sterowania -> dźwięk–> nagrywanie - zobacz jakie opcje masz tam pozaznaczane, spróbuj pokombinować tam ew. zrób SS i wklej to coś zaradzimy :slight_smile:


(Mjazikowski) #7

Dzisiaj włączyłem komputer i o dziwo działa! Tylko teraz z kolei mam inny problem, a mianowicie mikrofon mi przerywa. Tak jak poprzednio w ustawieniach odtwarzania słychać wszystko ok tylko, że w ustawieniach nagrywania jak włączę nasłuchiwanie to urywa mi słowa. Wchodzę wtedy w Zaawansowane i zmieniam ustawienia częstotliwości. Czasami pomaga jak będę zmieniał kilka razy ale nie zawsze.