Mikrofon działał teraz nie działa na innym PC działa

kurde działał mi mikro teraz mi nie działa i nie wiem o co kaman mikro

Kurde coś się zepsuło.

3 polubienia

No to wiem ale może będzie ktoś w stanie mi pomóc bo mam ochotę w coś z kimś zagrać od 2 dni A nie wiem jak to naprawić wcześniej mikrofon normalnie działał kolega coś robił na pc i popsuł i męczę się i denerwuje jak teraz podlaczam to w słuchawkach włącza się szum

Na początek wejdź we właściwości i sprawdź ustawienia poziomów i tak dalej.

No to pokaż wszystkie okna ustawień dotyczące mikrofonu a nie histeryzuj.

To że mikrofon działał kolega coś mi naklikal na pc i teraz mi nie dziala jak daje nasłuch mikro to słychać tylko zajebisty szum i nie wiem o chu mu chodzi jak podlacze do innego kompa to normalnie dziala ten mikrofon

Nic mi to nie dało sterowniki usunelem zainstalowałem dalej to samo mikrofon normalnie wyszukuje pc

Hej,

  • A jaki masz model płyty głównej?
  • Do mikrofonu masz osobne złącze, czy to złącze typu combo - czyli do jednoczesnego podłączenia słuchawek i mikrofonu?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dociśnij dokładnie wtyk mikrofonu do gniazda.
Tutaj masz ustawienia mikrofonu (sprawdź u siebie).
1 2 3 4 5
Tłumienie zakłoceń i akustyczne echo to już indywidualnie jak ci się podoba.

Z twojego pierwszego screena wyraźnie widać na zielonych paskach wysterowania, że masz jakieś sprzężenie lub źle ustawione próbkowanie sygnału.

Dokładnie tak - może to wynikać z uszkodzenia mikrofonu, ze zbyt dużego poziomu podbicia wydajności, albo zastosowania złej przejściówki.

Pisze, że mikrofon działa na innym PC, więc uszkodzenie nie wchodzi w grę.
Jedynie wejście mikrofonu (na screenie ma jakieś dwa), jednak złe ustawienia (możliwe, że w samym panelu Realteka).
Trudno tak na odległość zdiagnozować zwłaszcza, że sam autor raczej nie wykazuje już zainteresowania tematem…
Nawet nie napisał, czy to jest mikrofon w zestawie ze słuchawkami, mającymi osobne wtyki, czy też korzysta z przejściówki rozdzielającej jak napisałeś.

Dokładnie, ale to już kwestia samego użytkownika i jego zapału do rozwiązania problemu. Lub jego braku.