Mikrofon/front panel. Nie działa przedni port mikrofonu


(Konrads344) #1

Witam. Nie działa mi mikrofon w przednim panelu. W tylnym wszystko jest ok. Przedni port USB działa. Moja karta dźwiękowa to VIA HD Audio Deck a płyta główna to ASUS P5KPL-AM IN Series. W ustawieniach pisze, że jest włączone. Jednak w ustawieniach karty dźwiękowej, są takie kółeczka (otwory na słuchawki i mikrofon, przód+tył) i świeci się tylko tylne (bo tam mam podpięte słuchawki). Przedni po podpięciu mikrofonu nie świeci. Mam Windows 7


(scripter1) #2

Zapewne masz obudowę ze złączami na przednim panelu w standardzie AC97 zamiast HD Audio (jak większość ludzi, sam mam taką) który to nie obsługuje wykrywania podłączenia wtyczki, dodatkowo w wielu obudowach jest nie wiedzieć czemu we wtyczce pin wykrywania zwarty na stałe co powoduje że przy wyjętej wtyczce pokazuję że jest podłączone a po jej włożeniu pokazuje że została odłączona (dokładnie tak samo ja mam i nie pytaj mnie czemu producenci obudów tak robią).

Rozwiązaniem jest wyłączenie w sterowniku karty dźwiękowej wykrywania przedniego panela (tam gdzie teraz świecą ci się gniazda w panelu tylnym a nie świecą te na przednim) i ręczne wybranie funkcji dla każdego z gniazd na przednim panelu.


(system) #3

Przeważnie w obudowach są dwa wtyki AC i HD Audio... jeśli masz dwie to poprzepinaj... Pamiętam też że w niektórych przypadkach trzeba było ustawić w biosie coś :slight_smile: powodzenia


(Konrads344) #4

Zrobiłem coś w ustawieniach karty dźwiękowej, że teraz świecą się dwa przednie (mikrofon+słuchawki) ale i tak nie działa. A co do kabelków w obudowie to właśnie dochodzą jeszcze jedne ale brakuje go troche i nie wejdzie do "gniazdka"


(scripter1) #5

konrad142 , to już masz połowę sukcesu.

Teraz musisz ustawić odpowiedni tryb dźwięku (ustawienie na głośniki wolno stojące stereo powinno być odpowiednie) i odpowiednią funkcję tych gniazd na przednim panelu (klikając na tą podświetloną ikonkę gniazda).

Jeśli masz je poprawnie podłączone do płyty to powinno działać.


#6

konrad142 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Konrads344) #7

@ scripter1

Możesz trochę rozwinąć? Ja jestem w tej sprawie zielony także proszę o wyrozumiałość


(scripter1) #8

konrad142 , ja mam Realtek HD Audio którego sterownik troszkę się różni wizualnie od Via HD Audio więc trochę mi ciężko napisać ci bardziej szczegułowo.

Czy twój sterownik wygląda tak: http://motherboards-reviews.com/ASUS/socket_AM3/M4A785D-M_PRO/images/VIA_HD_Audio_Deck.jpg?

Jeśli tak to ustaw sobie wyjście na 2 głośniki stereo na tej stronie ustawień: http://img12.imageshack.us/img12/283/viahd.png.

Potem jeszcze musisz odpowiednio ustawić funkcję dla tych przednich gniazd, podejrzewam że robi się to podobnie jak u mnie klikając w tym panelu na tej podświetlonej ikonce reprezentującej dane gniazdo i wybierając z listy opcję w rodzaju "speakers" lub "front speakers".

Jeszcze jest kwestia że w niektórych płytach gniazdo przeznaczone na mikrofon nie może działać jako gniazdo głośników, wtedy musisz sprawdzić które jest które i podłączyć głośniki do odpowiedniego oraz ustawić mu tą funkcję w sterowniku.


(Konrads344) #9

Zrobiłem coś takiego i teraz mam tak: http://tinypic.pl/11y2zrb4ddwg

Lecz gdy głośniki dam na headphone, to wtedy nic nie słyszę. A ten pasek co pokazuje "fale" od mikrofonu to podchodzi tylko wtedy gdy jest jakiś dźwięk z komputera, jak coś mówie do mikrofonu (skype) to nie działa. Poza tym mam takie Via HD jak pokazałeś wyżej

Jeszcze mam takie coś http://tinypic.pl/qno6zniidhg1 , ale nie da się włączyć opcji Front Mic. Nie da się tam nic zmienić.


(scripter1) #10

Musisz jako mikrofon wybrać tu Front Mic lub Mikrofon zależnie czy masz go podłączonego do przedniego czy tylnego gniazda.

Potem na tym drugim ekranie zaznacz Miks Stereo (kliknij na tym) a następnie klikając przycisk Przesuń w dół aż ta opcja znajdzie się na samym dole (to tak żeby nie przeszkadzała).


(Konrads344) #11

Tak ale na początku tam gdzie się wybiera mikrofon to jest tylko to Miks Stereo, nie ma tam żadnej innej opcji. A w drugim przesunąłem na sam dół ale i tak jest to samo

-- Dodane 27.05.2011 (Pt) 19:09 --

odświeżam


(jasiekb) #12

Witam

Spróbuj w BIOSie ustawić audio (front panel) na AC 97.


(Konrads344) #13

Nie wiem za bardzo jak się wchodzi do biosu po zainstalowaniu win 7, poza tym co mi da zmienienie na ac97 skoro ja mam hd audio?


(jasiekb) #14

Jeżeli masz instrukcję do płyty głównej to powinna w niej być informacja jaki klawisz naciskać podczas startu komputera aby wejść do BIOSu.


(Konrads344) #15

Ok do biosu już umiem wejść ale nie moge znaleźć tam nic o front panelu


(Agatonster) #16

konrad142 ,

Zmieniłeś tytuł. ale konkretu nadal brak. Ponawiam - popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Więcej uwag nie będzie.


(jasiekb) #17

Witam

Z instrukcji do twojej płyty głównej (niestety w wersji angielskiej) wnioskuję, że powinienes szukać: w zakładce Advanced>>

-South Bridge Configuration> Audio Controler>

(musisz próbować rozwijać menu) z powrotem wracasz klawiszem ESC.


(Konrads344) #18

Nie ma takiej zakładki w Advanced


(jasiekb) #19

W instrukcji do płyty głównej jaką podałeś, którą znalazłem w internecie, w zakładce Advanced pokazane są opcje opcje:

> JumperFree Configuration

> USB Configuration


>CPU Configuration

>Chipset

>Onboard Device Configuration

>PCI PnP

Następnie: Chipset>South Bridge Configuration>Audio Controller (Azalia)>....

http://bios.i-slownik.pl/ (adres podany przez kolegę miciugo w poście: Jak obsługiwać Biosa).