Mikrofon :/ helpp

Mam problem z mikrofonem. Otóż mam w domu 4 mikrofony i na zadnym mnie nie słychać. Mam win. xp home edition. moze wie ktos co musze zrobic wszystko po drodze zeby mnie bylo slychac…

wpinasz mikrofon do odpowiedniego gniazda jack do karty dźwiękowej (zazwyczaj ma czerwony kolor) następnie w panelu sterowania upewniasz się, że mikrofon NIE jest wyciszony i tyle! możesz jeszcze wypróbować w panelu sterowania>>>> dźwięki i urządzenia audio>>>> (zakładka) głos i masz Testowanie Sprzętu

micro8fc.jpg

Wykonaj powyższe czynności i powinno być ok :wink:

ustawilem tak i nie slychac mnie ;o tzn jak testuje sprzęt to mi sie te zielone kreski nie podnoszą jak mówie, ale jak puszcze np. mp3-ójke to wtedy te kreski sie ruszaja… o co z tym biega…

Na tym screnie masz widoczne jeszcze Opcje. Wejdz wam kliknij sterowniki zaawansowane. Pod mikrofonem będzie widoczny przycisk sterowniki zaawansowane. Klikasz i masz dwie opcje. Jedną z nich odznacz lub jak sa wszystkie odznaczone to kombiunuj i pozaznaczaj . :smiley:

Stary > Programy > Akcesoria > Rozrywka > Rejestrator dzwieku

wlacz ten program nacisnij przycisk z czerwona kropka i powiedz cos jesli po zapisaniu pliku bedzie slychac to co powiedziales to bedzie znaczyc ze mikrofon dziala, a jesli chcesz to slyszec sie w glosnikach to juz koledzy wczesniej pisali jak to zrobic :wink:

zrobilem to nagralem ale nie slychac nic jak mowilem^^

Jak mikrofony sprawne i wszystkie ustawienia ok to:

Pierwsze najbardziej banalne rozwiązanie (tylko proszę nie pisz że robię z Ciebie :glupek2: )

czy mikrofony podpinasz do prawidłowego wejścia ??

Drugie:

odinstalować sterowniki audio i zainstalować ponownie

Trzecie: najmniej optymistyczne:

spalone wejście mikrofonowe na karcie dźwiękowej :arrow: zakup nowej karty dźwiękowej (naprawa z reguły niopłacalna)