Mikrofon: Kolejny głupi problem

Witam wszystkich !

Mam problem powtarzający się w wieeelu postach na tym forum… NIe dizałami mikrofon z headsetu verbatimu… Słuchaweczki działają bez zarzutu… Ale mikrofon nie nagrywa… zrobiłem już chyba wszystko… POMOCY

BTW: mój config:

Płyta główna: Abit IC7 (karta dzwiękowa zintegorowana [REALTEK AC '97])

Mam system Windows XP Profesional z service packiem 2… Prosze o szybką pomoc… z góry thx! !!

wszystko tzn.??

panel sterowania\dzwiek mowa…\dzwieki i urzadzenia audio \ głos \ …

Dobrze Wszystko poustawiałes bo mi sie wydaje ze nie :wink:

Sprawdź może mikrofon u kolegi.

sprawdź w mikserze karty, może jest wyłączony :slight_smile:

Hmm potłumacz mi co z tym mikserem bo robilem juz wszystko w mowie itp… a mikrofon działa, bo podlaczalem do dyktafonu z wekjsciem na mik.

Wejdź w Panel Sterowania>Dźwięki i urządzenia…>Tam wyświetli ci się poniższe okno:

opis.JPG

Wejdź jeszcze w zkaładke "dźwięki"zaawansowane i tam będziesz miał ten mikser. Zobacz czy w sekcji "nagrywanie masz ustawiony mikrofon.

Damianie ale ja tu czegoś nie rozumiem. Jakim sposobem ma tam być mikrofon jak pokazują się tam tylko kart dzwiękowe ( Jak masz więcej niz jedną). Jedyne co może sprawdzić to wejść w zakładkę głos i zrobić testowanie sprzetu. Jeżeli nic nie da to wchodzi w regulacje głośności i tam powinien byś mikrofon. Jeżeli go jednak nie ma to klika Opcje>>właściwości i tam stawia haczyk przy mikrofonie ( w nagrywaniu i odtwarzaniu). Po tym włacza jeszcze sterowniki zaawansowane Opcje>>sterowniki zaawansowane ustawia głośność mikrofonu klika na zaawansowane i ustawia tam jedną z opcji (U mnie MIC Boost)

To nic nie pomaga :frowning: MIkrofon jest sprawny, wszystko p[owinno byc ok, podlaczam drugi i jest to samo… moze jakies sterowniki do mikrofonu :smiley: ?? a moze to SP2 ?? Albo… Arr sam nie wiem :[

Hmm… Byłem u kuzyna ma te samą płyte główną… DZIAŁA… bez zadnego przestawiania a u mnie nic… lipa HELP!

_________________

TiduS - jak mówią moi poprzednicy - wejdź na panel sterowania - dwuklik na Dźwięki i urządzenia - zakładka głos - w nagrywanie głosu kliknij na głośność - przy mikrofonie jest jest zaznacz - zaznacz ptaszka i kliknij na zaawansowane - dziale inne sterowniki zaznacz opcje 2 zwiększ wydajność mikrofonu a wyłącz opcje mikrofon zapasowy i zamknij to okienko. Później zamknij okienko nagrywania. Wrucisz do okienka Dźwięki i urządzenia audio. Teraz kliknij na Testowanie sprzętu. W nowym okienku klik dalej - teraz kreator testuje sprzęt. Po teście będziesz widział jak w Kolumnie nagrywanie zmienia ci się dźwiek - klikasz dalej i będziesz słyszał to co mówisz więc klikasz dalej i na zakończ. Mam nadzieje że te rady się przydadzą. U mnie to zadziałało bo miałem taki sam problem. Pozdrowienia.