Mikrofon łapie dźwięki systemu (nagrywanie dźwięku systemowego)

Witam, mój problem polega na tym że mikrofon łapie dźwięki systemowe, wskaźnik w opcjach reaguje na muzykę czy głos ze skype,ts. Wrzucam ss z ustawień, może ktoś coś. Będę wdzięczny

Sorki że taki młyn na ss ale “nowi użytkownicy mogą dodać tylko jedno zdjęcie” :smiley:

Normalne, to znaczy że masz dobry mikrofon.

Ciężko, żeby nie łapał. Załóż słuchawki.

Tzn. ? mógł byś opisać co mam zmienić w ustawieniach ? słuchawki mam założone i działają bez szwanku :slight_smile:

Panel Sterowania/Sprzęt i dźwięk/Dźwięk/Nagrywanie/PPM pokaż wyłączone urządzenia/Włącz miks stereo.

Jak masz zaznaczone to odznacz

Masz założone słuchawki i w mikrofonie masz dźwięki z systemu? To zupełnie inna kwestia. Stwierdzenie “łapie” było nieco mylące. Spróbuj jak wyżej. On nie łapie tylko po prostu jest włączona opcja nagrywania dźwięków systemowych.

Okej miks stereo nie jest włączony, mikrofon już nie rejestruje dźwięków systemowych jednak dalej nie działa. Czy realtek jest poprawnie skonfigurowany ? bo gdy zwiększam głośność to pojawiają się straszne zakłócenia i szumy w słuchawkach

Tego nie przeskoczysz na realteku. Jeśli chcesz rejestrować audio dobrej jakości potrzebujesz interfejs audio i dobry mikrofon. Ewentualnie coś dedykowanego na USB. Od kilkuset zł w górę da się już coś nagrywać, chociaż szału nie będzie.
To co możesz zrobić w tej chwili to nałożyć filtry odszumiające na nagrywanie audio (np. OBS Studio ma wbudowane). Nie ma co tu się jednak spodziewać cudów. Nie będzie to poziom audycji radiowych, czy nawet popularnych “youtuberów”.

Jaki mikrofon mi polecisz do 50-100zł ale lepiej coś koło 50 na usb

Niestety nie. Ostatnio nawet robiłem research, ale w innej półce cenowej.