Mikrofon łapie dźwięki z gry po wymianie karty dźwiękowej

Posiadam słuchawki Sharkoon SGH1 z odczepianym mikrofonem. Dotychczas korzystałem z zintegrowanej karty dźwiękowej z chipsetem 887 i domyślnego oprogramowania Realtek. Jednak do poprawienia jakości mikrofonu kupiłem zewnętrzną kartę dźwiękową Bloody G480 i po testach naprawdę pomogła. Lecz po wejściu na czat głosowy w grach łapie dosłownie każdy dźwięk z gry + mój głos. Miks stereo mam wyłączony a oprogramowanie do tej karty jest nijakie jeśli chodzi o mikrofon . Bardzo proszę o pomoc :frowning:

Bardzo proszę o pomoc :confused:

Hej,

Wejdź w ustawienia dźwięku i pokaż jakie domyślne urządzenia do odtwarzania i nagrywania są zaznaczone. W tych domyślnych wejdź w ustawienia i na screenach pokaż poszczególne zakładki. Będzie najprościej.

  • Jaki tryb dźwięku masz włączony na karcie Bloody G480: 2.0, G czy 7.1?
  • Na pewno poprawnie podłączyłeś słuchawki - czyli do dobrych portów?

Pozdrawiam,
Dimatheus

1.Używałem każdego trybu i na każdym łapie dźwięk z gry
2.Karta jest na USB podłączyłem ją do każdego portu by sprawdzić różnice wszędzie jest ta samo. Potem łącze ją rozdzielaczem na mini jacka. Próbowałem słuchawek bez rozdzielacza i problem jest ten sam.
3.Załączam screeny z ustawień dźwięku tej karty:
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Powyżej jest wszystko

@Dimatheus

Zarówno w urządzeniu odtwarzającym, jak i nagrywającym w zakładce Effects zaznacz pole Disable all effects. Zatwierdź zmiany i sprawdź, czy cokolwiek się zmieniło.

Nie zmieniło się nic. Dźwięk jest dobry i wszyscy mówią że słychać mnie lepiej ale nadal mikrofon nadal łapie dźwięki z gry. (Jeśli coś to pomoże na integrze miałem podobny problem pomogło wyciszenie całkowite głośności odtwarzania w programie Realtek HD Audio jednak w oprogramowaniu do tej karty zewnętrznej nie mam takiej opcji) @Dimatheus

Ustawienia Realtek Mikrofon Zintegrowana karta dźwiękowa

W urządzeniach do odtwarzania widoczne jest poniżej zakresu screena jeszcze jedno urządzenie. Możesz pokazać, co to jest? Chodzi o ten screen.

obraz

Pokaż też zakładkę poziomy dla Bloody Gaming Audio Device.

1 2
Te poziomy zwiększają głośność systemową. @Dimatheus

Tego nie do końca umiem zrozumieć. Przecież słuchawki mają dwa osobne jack-i - po co chcesz używać rozdzielacza?

Jakiego programu używasz do tej komunikacji głosowej>? Możesz pokazać screeny z jego ustawień, bo w systemie wszystko wygląda poprawnie.

Słuchawki mają jeden jack 3-pinowy który trzeba podłączyć do rozdzielacza że sygnał z audio i mikrofonu się nie mieszał. Na integrze działało tutaj nie. Jeśli chodzi o program to dzieje się tak w każdym programie,grze gdzie występuje komunikator głosowy np. discord, ts lub gry,
(Posiadam też słuchawki które moge wpiąć od razu do karty bez żadnego rodzielania lecz problem jet ten sam) @Dimatheus

Dziwne, bo ja widzę, że te słuchawki mają dwa osobne jacki. A jak sytuacja będzie wyglądać, jak odłączysz mikrofon i podłączysz bezpośrednio do karty dźwiękowej?

Mają 2 osobne jacki ale z pilotem który jest dołączony. Słuchawki są modularne tzn. Można odpinać mikrofon i jacki żeby potem naprzykład podłączyć je do telefonu. Podpinanałem również z tym pilotem ale było identycznie. Podłączenie bezpośrednio również nie działa. Myślałem nad odinstalowaniem sterowników do zintegrowanej karty ale boje się że w razie niepowodzenia pozbawie sie drugiego źródła dźwięku. @Dimatheus

Nie ma nadziei? :confused:

Ale co to znaczy, że nie działa? Głoś w ogóle nie jest rejestrowany, czy znów rejestrowane jest wszystko, co jest odtwarzane w systemie? A możesz pokazać wszystkie ustawienia sterowników od karty dźwiękowej?

To znaczy że dźwięk działa, słychać mnie doskonale jak i innych lecz mikrofon nadal wyłapuje inne dźwięki z gier np. strzelanie, głosy co dla osób po drugiej stronie jest denerwujące.

Mnie chodziło bardziej o to, czy są jeszcze jakieś inne ustawienia w panelu dźwiękowym karty Bloody oprócz tego.

obraz

A co to za nieznane urządzenia?

Nie ma innych ustawień a tamte nieznane zawsze tam były. :frowning: @Dimatheus