Mikrofon Logitech, satelite L20 - 3 min rozmowy i szum

Witam, sprawa wygląda tak że gadam sobie przez skype i po paru minutach nagle zamiast mojego głosu do odbiorcy dociera tylko szum, następnie rozłączam się, łącze ponownie z daną osobą, wszystko jest ok i nagle po kilku minutach znowu zaczyna się szum. Myślałem że to wina skypa. Zaczęliśmy gadać na gg ale jest to samo. Myśle że to wina mojego strasznie starego laptopa w którym użycie procesora dochodzi co jakiś czas do 100% przy włączonym tylko skypie. System nadaje się do reinstalacji ale teraz nie mam możliwości się w to bawić niestety. Może wiecie jaki proces odpowiedzialny jest za mikrofon bo jak zwiększe jego priorytet może będzie lepiej, bo na moje oko to jest tak że procesor się przeciąża więc wywala jakieś mało istotne procesy, w tym mikrofon. Ale może się myle. Pozdrawiam :slight_smile:

PawelRuc , Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

Wgraj najnowsze sterowniki do karty muzycznej. Jeśli chcesz sprawdzić co powoduje duże obciążenia procesora to wejdź w menadżer zadań, zakładka procesy i odczytaj i podaj, który proces używa najwięcej CPU.

No ten system jest tak zamulony że jak rozmawiam przez gadu-gadu to ma ono 97% użycia CPU, to samo ze skypem. Ten system MUSI być przeinstalowany ale niestety teraz nie mam takiej możliwości. Chodzi mi o to jak może nazywać się proces odpowiedzialny za mikrofon aby zwiększyć jego priorytet.

Podczas rozmowy, wtedy gdy obciążenie procesora jest wysokie wciśnij skrót Ctrl+Shift+Esc. Uruchomi się menadżer zadań. Przejdź do zakładki Procesy i odczytaj, który proces pożera najwięcej CPU.

Aha no to daj większy priorytet dla gg.

ale jesteś pewien że mikrofon sam w sobie nie jest jakimś innym procesem bo dalem wiekszy priorytet i to nic nie zmieniło…