Mikrofon mi przerywa

Witam,

Otóż przerywa mi mikrofon, gdy jestem na tsie, przerywa mi całe zdania. Teraz moje pytanie czy to coś nie tak z kartą muzyczną która zintegrowana na płycie ?

Kupiłem nowe słuchawki, tak samo przerywa mnie, ja słyszę wszystko idealnie natomiast mnie przerywa. Mam wjścia audio z tyłu obudowy, z przodu i w klawiaturze.

Wszędzie taki sam problem jest, w przednim wejściu obudowy zielonej nie słyszę głosu tylko mikrofon “działa”. Czy ktoś wie co może być problemem i jak go rozwiązać?

Powoli przymierzam się do kupna karty muzycznej zewnętrznej na usb.

Z góry dziękuję za odpowiedzi,

Pozdrawiam,

Freeze66

Z tego co rozumiem to przerywa twój głos gdy rozmawiasz przez internet.

Według mnie możesz mieć zwyczajnie łącze o zbyt małej prędkości uploadu aby płynnie przesyłać twój głos przez neta.

Teraz większość dostawców oferuje łącza o dużej prędkości downloadu ale bardzo małej prędkości uploadu i/lub niestabilne (wysoki ping; tracenie pakietów itp.)

Przy niewystarczającej jakości łącza po jednej stronie typowym objawem jest przerywanie głosu, przerywany może być albo tylko strumień nadawany albo odbierany albo oba w zależności o różnych czynników.

Wykonaj test cza na speedtest.net oraz na pingtest.net - pierwszy pokaże przepustowość łącza a drugi jego jakość.

zrobiłem i nie ma problemu z pingiem bo 19 ms oraz Jitter 5 ms… Nie mam pojęcia może to audio jednak jest przyczyną, na skypie jest to samo też przerywa mój głos.

A jakie prędkości pokazuje ci speedtest?

Bo to może być problem zbyt małej prędkości uploadu.

Co do kupna karty dźwiękowej na usb to też może się to okazać nie najlepszym pomysłem bo więcej obliczeń związanych z przetwarzaniem dźwięku może spaść na procesor komputera zamiast na układ dźwiękowy, może lepiej zainwestować w dobrą kartę dźwiękową wewnętrzną jeśli już.