Mikrofon na wtyczce - czy to działa?

Witam. Przeszukując allegro natknąłem się na taki mikrofon: http://allegro.pl/item254167701_jedyny_ … awdz_.html

Czy takie będzie dobrze działać ? A może jest możliwość zrobienia własnego mikrofonu? Myślałem nad tym aby kupić wtyczkę jack i mikrofon, dolutować i wsio :wink: Co o tym myślicie?

Oczywiście musisz umieć dobrze lutować i dobrze zlutować rezystor na wtyczce,zły montaż może doprowadzić do uszkodzenia karty dzwiękowej,pytanie 2,czy ci się to opłaca za 7 zł ?,bo za tyle w sklepie możesz kupić najtańszy biały mikrofon,koszt samodzielnego wykonania to 2,3 zł

No właśnie wiem, że wyjdzie o wiele taniej zrobić to samemu… Aha i jeszcze jedno… Rezystor na wtyczce ? A po co on tam ? :oops:

Mikrofony są tanie :stuck_out_tongue:

Ostatnio jak kupowałem to kosztował 1zł :wink:

Jest jego wartość to ok 2,2 kOhm,oddziela od masy,bo tam jest chyba styk z masą,z obudową czy coś,dodatkowo,całość musi być we wtyczce dobrze zainzolowana,aby nie powodować zwarcia,trzeba wiedzieć jak się do tego zabrać,jeśli nie wiesz wszystkiego jak samemu zrobić mikrofon,lepiej wydaj te 7 zł,bo za chwilę wydatek może być znacznie wyższy,gdy spalisz kartę dżwiękową na płycie

Nie !!

Wystarczy sam mini jack (najlepiej mono) i zwykły mikrofon (w tym przypadku pojemnościowy) Oto schemat (może nie zbyt piękny ale prosty i działa na 100%)

8fc14ecce05700e4m.jpg

Jeśli robiłeś mikrofon i działało,to ok,gdzieś widziałem schemat z rezystorem

Nie wiem ja to pierwsze słyszę o oporniku w tym miejscu co mówiłeś …

Używam takiego jak na schemacie wyżej i działa b. dobrze :slight_smile:

I wszystko jasne :slight_smile: Jutro wybieram się po materiały :stuck_out_tongue: Dziękuję :slight_smile: