Mikrofon nie działa, głośniki pod niebieskim gniazdem

Hej!

Mój sprzęt w podpisie. Chciałbym spokojnie korzystać z mikrofonu - niestety nie działa. Ani z przodu ani z tyłu. Z przodu w ogóle chyba nie jest podłączone, bo nic tam nie działa prócz USB, power i reset : P

W Rejestratorze dźwięku (przekładałem kabel do kazdego gniazda, wszędzie cisza, tylko te trzaski były w różowym z przodu.

A i jeszcze jedno pytanie - dlaczego głośniki muszę mieć podłączone pod niebieskie gniazdo? Pod innym dźwięk nie działa i nie mogę swobodnie korzystać ze słuchawek (muszę wyciągać cały PC, bo z przodu brak dźwięku)

Czy złe podłaczenie kabli? Jak to naprawić i zrobic, zeby gadać można było na skype?

Z góry dzieki!

W regulacji głośności zobacz czy w ustawieniach mikrofonu masz włączony boost.

Zobacz czy przypadkiem karta nie odsunęła się od wejść albo czy jest w środku nich kurz.

Teraz tak - w regulacji głośności w “dziale mikrofon” sprawa wygląda tak :

beztytulu.png

beztytulu2.png

Jak sprawdzić czy karta się nie odsnęła od wejść?

@edit : mikrofon ni stąd ni z owąd odpalił na przednim różowym oO, tylnie nie działa ; /

Ja ma u siebie tak:

beztytuusfm.th.jpg

Klikasz " Zaawansowane" i tam masz " Mic Boost"

Niestety, ja tego u siebie nie mam oO

Kliknij na pasku " Opcje" i " Sterowniki zaawansowane".

Dałem i mam tylko Mic 20db i suwaki do przesuwania które są zablokowane.

beztytulu94.png

Jeśli masz zaznaczone " Mic2 Select" to odznacz.

Masz możliwość pożyczenia od kogoś karty dźwiękowej? Jeżeli tak to spróbuj ją podłączyć.

Nie ma nigdzie Mic2 Select, chyba, że jestem ślepy.

Nie mam niestety pożyczenia dźwiękowej, wszyscy mają zintegrowaną na płycie głównej tak jak ja ;(

Zaznacz to 20db, po prostu inna nazwa boosta.

Innych pomysłów nie mam.

Nadal to samo - przód jest OK a tył nie działa.

A co z tymi głośnikami i słuchawkami, co zrobic zeby sie dało podłączyć pod zielone i działalo z przodu?