Mikrofon nie działa, głośniki pod niebieskim gniazdem

(sla17) #1

Hej!

Mój sprzęt w podpisie. Chciałbym spokojnie korzystać z mikrofonu - niestety nie działa. Ani z przodu ani z tyłu. Z przodu w ogóle chyba nie jest podłączone, bo nic tam nie działa prócz USB, power i reset : P

W Rejestratorze dźwięku (przekładałem kabel do kazdego gniazda, wszędzie cisza, tylko te trzaski były w różowym z przodu.

A i jeszcze jedno pytanie - dlaczego głośniki muszę mieć podłączone pod niebieskie gniazdo? Pod innym dźwięk nie działa i nie mogę swobodnie korzystać ze słuchawek (muszę wyciągać cały PC, bo z przodu brak dźwięku)

Czy złe podłaczenie kabli? Jak to naprawić i zrobic, zeby gadać można było na skype?

Z góry dzieki!

(Hazel Adam) #2

W regulacji głośności zobacz czy w ustawieniach mikrofonu masz włączony boost.

Zobacz czy przypadkiem karta nie odsunęła się od wejść albo czy jest w środku nich kurz.

(sla17) #3

Teraz tak - w regulacji głośności w "dziale mikrofon" sprawa wygląda tak :

beztytulu.png

beztytulu2.png

Jak sprawdzić czy karta się nie odsnęła od wejść?

@edit : mikrofon ni stąd ni z owąd odpalił na przednim różowym oO, tylnie nie działa ; /

(Hazel Adam) #4

Ja ma u siebie tak:

beztytuusfm.th.jpg

Klikasz " Zaawansowane" i tam masz " Mic Boost"

(sla17) #5

Niestety, ja tego u siebie nie mam oO

(Hazel Adam) #6

Kliknij na pasku " Opcje" i " Sterowniki zaawansowane".

(sla17) #7

Dałem i mam tylko Mic 20db i suwaki do przesuwania które są zablokowane.

beztytulu94.png

(Hazel Adam) #8

Jeśli masz zaznaczone " Mic2 Select" to odznacz.

Masz możliwość pożyczenia od kogoś karty dźwiękowej? Jeżeli tak to spróbuj ją podłączyć.

(sla17) #9

Nie ma nigdzie Mic2 Select, chyba, że jestem ślepy.

Nie mam niestety pożyczenia dźwiękowej, wszyscy mają zintegrowaną na płycie głównej tak jak ja ;(

(Hazel Adam) #10

Zaznacz to 20db, po prostu inna nazwa boosta.

Innych pomysłów nie mam.

(sla17) #11

Nadal to samo - przód jest OK a tył nie działa.

A co z tymi głośnikami i słuchawkami, co zrobic zeby sie dało podłączyć pod zielone i działalo z przodu?