Mikrofon nie działa i szumi gdy rozmawiam przez komunikatory

Podczas wczorajszej konferencji na skype przestał działać mikrofon myślałem że się zepsuł ale sprawdziłem na laptopie i okazało się że działa więc postanowiłem pogrzebać trochę w ustawieniach i znalazłem że było ustawione miks stereo i nagrywało tylko dźwięki tylko z komputera a nie z mikrofonu ale teraz mikrofon ostro szumi itd itp że nie da się ze mną normalnie rozmawiać ktoś ma poradę? (mam windows xp)

Zmniejsz czułość mikrofonu, być może włączone jest dodatkowe podbicie mic.

Nic to nie dało

Dodane 02.09.2013 (Pn) 10:49

Teraz mnie jakby to powiedzieć tak ciszej słychać

Podaj nazwę płyty głównej oraz karty dźwiękowej.

Zainstalowany Chipset oraz Service Pack 3?

naruto1090 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

asus m2n32-SLI delux-płyta główna

a w aida pisze mi 2 płyty dźwiękowe

analog devices ad1988B @ nVIDIA nforce 590 SLI(MPC55PXE) High Definition audio controller

nVIDIA HDMI/DP @ nVIDIA GF119 - High Definition Audio Controller

mam service pack 3

a chipset to chyba tak

Sprawdź najpierw przywracanie systemu z ostatnią datą kiedy było OK i mikrofon działał.

Może ma ktoś inne rozwiązanie (ostatni punkt mam dawno temu)

VS

Zamienił stryjek… Proszę to dostosować jak Moderator prosił albo temat wyleci z Forum.

Masz zaznaczone w opcjach Skype:

  1. Automatycznie dostosuj ustawienia mikrofonu.

  2. Automatycznie dostosuj ustawienia głośników.

  3. Wybierz swoją kartę dźwiękową.

Zapisz.

Przykładowo - kliknij aby powiększyć:

rs307_skype.jpg

(tu jest inna karta dźwiękowa)

naruto1090 , naprawdę tak trudno podać konkretny tytuł? Dam Ci jeszcze jedną szansę i małą podpowiedź: Mikrofon mocno szumi w czasie rozmów na Skypie.. Prawda że brzmi wiele bardziej konkretnie?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Coś zauważyłem a mianowicie gdy wchodzę w głośność główną i odznaczam wycisz to mikrofon normalnie działa tyko jak przez komunikatory to nie dzikie Ktoś pomoże?

Może jeszcze być kilka przyczyn problemu :frowning:

Przeinstaluj sterowniki do karty dźwiękowej.

W razie dalszych problemów wrzuć screeny/zrzuty ekranu z:

  1. Dodaj lub usuń programy (wszystko)

  2. Start --> Panel sterowania --> Dźwięki i urządzenia audio --> zakładki Audio oraz Głos.

  3. Menedżer urządzeń z rozwiniętym Kontrolery dźwięku, wideo i gier.

  4. Głośność główna, Regulacja nagrywania + wszystkie zakładki z panelu sterowników.

Screeny wrzucasz na zewnętrzny serwer a na forum podajesz tylko link do nich lub miniaturki.

Na niektórych komunikatorach powinien być zaznaczony Miks stereo a na innych odznaczony.

Sprawdzaj oddzielnie na każdym komunikatorze…

Z tymi sterownikami to wole się nie bawić chyba że ktoś by mi powiedział co mam zrobić a tutaj masz parę zdjęć o które prosiłeś

http://speedy.sh/gqBed/Zdjecia.rar