Mikrofon nie działa na Win8

Witam, wczoraj zaktualizowałem Win7 do Win8 wszystko działa fajnie prócz mikrofonu. Na żadnym Skype (normalny, Modern) nie działa patrzałem również w ustawieniach dźwięku ale nic nie zdziałałem. Moja płyta główna to Gigabyte GA-G41MT-S2P rev. 1.3)

http://img96.imageshack.us/img96/3451/beztytuuxwcl.png

http://img96.imageshack.us/img96/8227/beztytuu2eq.png

SKoro nie działa to wychodzi na to, że masz uwalone gniazdo na karcie dźwiękowej, ewentualnie sam mikrofon. Dobrze byłoby, jakbyś sprawdził mikrofon na innym kompie i jeżeli będzie działać sprawdził go jeszcze na swoim, ale na innej karcie dźwiękowej.

Hej,

A po czym wnioskujesz, że nie działa. Na screen’ie, który sam dałeś, widać, że mikrofon łapie jakiś sygnał…

36856194188343337690_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus

W tym właśnie jest problem bo ten sygnał jest z dźwięków systemowych lub muzyki nawet jeśli zasłonie mikrofon tak aby nie powinien nic słyszeć i tak to się dzieje. Używałem systemowego rejestrowania dźwięku i kiedy ja coś mówiłem to nic się nie działo ale jak już włączyłem jakąś piosenkę to ona została nagrana.

Hej,

Przyznam, dość dziwne zachowanie. Wygląda to tak, jakby dźwięk rejestrowany był z miksu stereo, a nie z samego mikrofonu, choć ustawienia panelu dźwiękowego pokazują coś zgoła innego.

:arrow: Co znajduje się w zakładce MicArray? Możesz pokazać na screen’ie? Pokaż też zakładkę nasłuchiwanie i zaawansowane.

:arrow: Czy masz dodatkowo zainstalowany jakiś panel do zarządzania ustawieniami dźwiękowymi w systemie? Może on być obecny w tray’u bądź jako jeden z apletów w Panelu sterowania.

:arrow: W panelu zarządzania dźwiękiem przejdź do zakładki Odtwarzanie, wybierz domyślną kartę dźwiękową -> Właściwości -> Poziomy. Jak wygląda poziom odtwarzania sygnału z mikrofonu?

Pozdrawiam,

Dimatheus

  1. Screen’y o które prosiłeś.

przechwytywaniejs.png

przechwytywanie2g.png

przechwytywanie3hu.png

  1. W tray’u przy starcie systemu nic mi się nie pokazuję ale mogę włączyć to w C:/Program files (x86)/VIA i włączam aplikację VIA HD Audio Deck widoczną na pierwszych ss co dałem wcześniej.

  2. Ta opcje mam zablokowaną.

przechwytywanie4u.png

przechwytywanie5m.png

Hej,

:arrow: Spróbuj aktywować nasłuchiwanie w mikrofonie. Czy pojawią się jakiekolwiek zmiany?

:arrow: Ustawienia MicArray i Zaawansowane są skonfigurowane poprawnie.

Faktycznie, masz rację. Nie wróciłem ponownie do Twoich screen’ów. :expressionless:

Jeśli masz na myśli wybór urządzenia domyślnego - to że jest on wyszarzony - to zupełnie normalne. Nie posiadasz więcej urządzeń audio, więc domyślnym jest tylko to, które jest jako jedyne dostępne. Jeśli zaś nie możesz zmienić poziomu głośności odtwarzania mikrofonu oznacza to, że mikrofon nie jest w ogóle wykrywany.

:arrow: Do jakiego gniazdka podłączasz mikrofon? Na przednim czy na tylnym panelu?

:arrow: Próbowałeś podłączyć do innego z gniazdek i w panelu dźwiękowym VIA HD Audio zaznaczyć, że podłączony został mikrofon?

To jeszcze screen i dwa pytania:

:arrow: Co pojawia się przy najeżdżaniu na pola zaznaczone na granatowo? Za co one odpowiadają?

:arrow: Czy po odłączeniu mikrofonu, jego ponownym podłączeniu i kliknięciu odświeżania gniaza - zaznaczone na zielono - cokolwiek się dzieje?

82310004072226032300_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus

  1. Nic się nie zmienia.

  2. Nie ruszałem tych ustawień są fabryczne.

  3. Gniazdo różowe na tylnym panelu bo przedniego nie posiadam.

  4. Po podłączeniu do innego gniazda nie mam opcji “microphone”.

  5. “Sync Left and Right Volume, Mute, Sync Left and Right Volume”

  6. Wyskakuję opcja z wyborem sprzętu.

Dziś spróbuję na innym komputerze sprawdzić słuchawki czy też będzie to samo się działo.

Hej,

Czy zainstalowane masz najnowsze dostępne sterowniki do zintegrowanej karty dźwiękowej? Bo szczerze mówiąc nieco dziwne, że taka opcja jest niedostępna… Czy da się w panelu VID HD Audio wejść do jakiś dodatkowych ustawień? Możesz pokazać je na screenie?

Czy przypadkiem to Mute nie powinno być odznaczone?

Taka, jak pokazywałeś na pierwszym ze skreen’ów?

Oki, czekam na informację.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dobra jednak słuchawki są zepsute na innym komputerze z Win7 działały tak samo jak u mnie :frowning: Szkoda trochę no ale nic Dimatheus wielkie dzięki za dobre chęci.

To teraz policz sobie, ile postów temu już o tym pisałem i ile czasu zmarowałeś. Przecież to już logika podpowiada, aby w pierwszej kolejności sprawdzić, czy sam sprzęt nie jest uszkodzony.

Hej,

Czyli jednak uszkodzenie sprzętowe. Całkiem możliwe, że masz gdzieś przebicie na kablach - albo przy jack’u, albo przy wyprowadzeniu kabla z mikrofonu. Warto to sprawdzić, bo montując nowego jack’a można przywrócić słuchawki z mikrofonem do życia. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus