Mikrofon nie działa z powodu szumu

Witam, mam bardzo dziwny problem z mikrofonem - słyszę co ktoś mówi ale inni nie słyszą mnie. Dziwny ponieważ sprawdziłem mikrofon na innym komputerze na laptopie czy będzie działał no i działa wszystko jest ok. Po tym sprawdzeniu poszedłem na drugi komputer sprawdzić czy działa mikrofon, dałem rozmowe testową, słyszałem wszystko ale gdy potem wysłuchiwałem to co powiedział to był jeden wielki szum, nic nie było słychać. Dodam tylko że mikrofon jest dzisiaj kupiony i wszystkie ustawienia audio mam dobrze skonfigurowane … proszę o pomoc

pozdrawiam

System, płyta główna, karta dżwiękowa, wersja sterownika do karty dżwiękowej, jakie masz kodeki,

korzystasz z gniazda panela przedniego ??

Może to być przyczyna pogłosu, bądź związana z wtykiem minjackiem (różowy) karty dźwiękowej.

Proponuję spróbować poddać mikrofon testowi w serwisie sklepu.

ja mam avance ac97 coś takiego :slight_smile:

z mikrofonem jest wszystko ok

Witam

Spróbuj odinstalować sterowniki do karty dzwiękowej i zainstaluj na nowo , czasami pomaga ,wiem ze swojego doświadczenia .

Pozdrawiam

nic nie sugeruje ale weź też pod uwagę że na przykład u mnie rozmawiam ze skaypa z kumplem o godz 15 i gicio dźwięk ok jak dryndnoł o 17 echo pogłos, szumy- normalnie kicha nie idzie rozmawiać (myślę sobie mikrofon jak nic do wymiany ) skończyłem z nim rozmawiać z tego powodu ,A za chwile dzwoni inny kumpel i dzwięk bajka a nic przy sterach czy mikrofonie nie robiłem nawet go nie dotykałem ,więc wydaje mi się że jakoś połączenia może też w dużej mierze zależeć kto ma jakie łącze czy jak jest podłączony do neta ( laptopy , itp) choc na pewno nie zawsze,zobacz też w ustawieniach tego komunikatora co masz może tam ktoś coś kliknął i wyłączyl

Tweener ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. TEMAT POMOCNY

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

właśnie zauważyłem że pisało mi podczas wykonywania rozmowy coś takiego: jesteś w źródle hałasu, przenieś się gdzieś spokojne miejsce, skype wychwytuje szumy. coś takiego mi pisało ale co to może być za hałas albo szumy skoro ja jestem w bardzo cichym pomieszczeniu i jest cichutko :wink:

P.S sprawdziłem teraz i dokładnie tak pisze: “Skype wychwytuje wysoki poziom szumów tła. Przemieść się z dala od źródła hałasu”

Podczas rozmowy przez Skype nie możesz słuchać muzyki, grać itp. - trzeba wszystkie programy wyłączyć.

Nie może również obok grać radio, tv - musi być cisza…

Tak jest z każdym komunikatorem - do tego najlepiej wyłączyć głośniki i rozmawiać przez mikrofon z słuchawkami.

U mnie Skype wychwytuje głos telewizora z odległości trzech metrów. :slight_smile:

no jest cisza, wszystko wyłączone w okolicy 10 metrów nie ma żadnego hałasu i nadal szum i ten komunikat …