Mikrofon nie działa z powodu szumu

Witam. Mam podobny problem z mikrofonem. Słuchawki to CREATIVE HS-400. W trakcie rozmowy testowejSkype’a zamiast wyrecytowanego wcześniej wierszyka usłyszałam głuchą ciszę przerywaną szumem i zobaczyłam komunikat, że skype nie wykrywa mojego głosu. Wiem, że ustawienia mam dobrze skonfigurowane. Rejestrator dźwieku coś tam zapisał ale przy odtwarzaniu prawie siebie nie słyszę, za to szumy i piski dosyć dobrze. Korzystam z gniazda panela przedniego, system Windows XP, nazwa płyty głównej (wg. Everesta) ECS P4VXASD2+ . Co może być przyczyną takiego działania czy raczej niedziałania mikrofonu ? Za jakieś sugestie będę bardzo wdzięczna. :slight_smile:

Jest to wina albo Realtek (oczywiście jak posiadasz) lub złej konfiguracji mikrofonu…

Wejdź —>Control Panel—>Sound’s and Audio Devices—> Audio—>i przy sounds recording ----> Volume wyłączasz Szum(wave) i wszytkie inne paski do góry :smiley:

W ustawieniach audio mam szum wyłączony, wszystkie suwaki do góry … i nic :frowning: Jak mogę sprawdzić czy stery do płyty są właściwe ? ( zanim wyrzucę słuchawki z mikrofonem za okno :evil: )

zanim je wyrzucisz weź jeszcze powiedz jaki masz system i czy wpinasz Się od przodu kompa czy z tyłu

Napisałam o tym w pierwszym poście ale mogę powtórzyć - podpinam słuchawki do gniazd panela przedniego, system Windows XP, nazwa płyty głównej (wg. Everesta) ECS P4VXASD2+ .

rosa656 , nie podpinaj sie do cudzych tematów. Wydzielono. Następne podpinki będą lądować w koszu.

“Podpięłam się”, bo problem ma podobne objawy. Ale skoro to karalne to sorry :oops: … Ty tu szefem :slight_smile: