Mikrofon nie działa z powodu szumu


(Rosa65) #1

Witam. Mam podobny problem z mikrofonem. Słuchawki to CREATIVE HS-400. W trakcie rozmowy testowejSkype'a zamiast wyrecytowanego wcześniej wierszyka usłyszałam głuchą ciszę przerywaną szumem i zobaczyłam komunikat, że skype nie wykrywa mojego głosu. Wiem, że ustawienia mam dobrze skonfigurowane. Rejestrator dźwieku coś tam zapisał ale przy odtwarzaniu prawie siebie nie słyszę, za to szumy i piski dosyć dobrze. Korzystam z gniazda panela przedniego, system Windows XP, nazwa płyty głównej (wg. Everesta) ECS P4VXASD2+ . Co może być przyczyną takiego działania czy raczej niedziałania mikrofonu ? Za jakieś sugestie będę bardzo wdzięczna. :slight_smile:


(Macuspl) #2

Jest to wina albo Realtek (oczywiście jak posiadasz) lub złej konfiguracji mikrofonu...

Wejdź --->Control Panel--->Sound's and Audio Devices---> Audio--->i przy sounds recording ----> Volume wyłączasz Szum(wave) i wszytkie inne paski do góry :smiley:


(Rosa65) #3

W ustawieniach audio mam szum wyłączony, wszystkie suwaki do góry ... i nic :frowning: Jak mogę sprawdzić czy stery do płyty są właściwe ? ( zanim wyrzucę słuchawki z mikrofonem za okno :evil: )


(slawektor) #4

zanim je wyrzucisz weź jeszcze powiedz jaki masz system i czy wpinasz Się od przodu kompa czy z tyłu


(Rosa65) #5

Napisałam o tym w pierwszym poście ale mogę powtórzyć - podpinam słuchawki do gniazd panela przedniego, system Windows XP, nazwa płyty głównej (wg. Everesta) ECS P4VXASD2+ .


(Monczkin) #6

rosa656 , nie podpinaj sie do cudzych tematów. Wydzielono. Następne podpinki będą lądować w koszu.


(Rosa65) #7

"Podpięłam się", bo problem ma podobne objawy. Ale skoro to karalne to sorry :oops: ... Ty tu szefem :slight_smile: